Ar rezultatīvu vairākumu Latvijas hokejisti uzveic slovēņus olimpiskās kvalifikācijas startā

Rezultatīvi skaitliskajā vairākumā nospēlējusī Latvijas hokeja valstsvienība ceturtdien Rīgā ar uzvaru 4:2 pār Slovēniju sāka 2026. gada ziemas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru. Mājiniekiem vēl būs jātiekas ar Ukrainas un Francijas valstsvienībām, bet olimpisko ceļazīmi iegūs tikai četru komandu turnīra uzvarētāji.

Skaitliskajā vairākumā Latvijas izlase guva trīs vārtus. Uzbrucējs Rodrigo Ābols iemeta vienus vārtus un divreiz rezultatīvi piespēlēja. Par labāko mājinieku sastāva atzina trīs rezultatīvas piespēles veikušo komandas kapteini Kasparu Daugaviņu, bet viesiem – Roku Tičaru.

Uvis Balinskis un Rūdolfs Balcers pirmajā trešdaļā divreiz realizēja vairākumu, savukārt Mārtiņš Dzierkals otrajā periodā panāca divu vārtu pārsvaru. Slovēņus par noraidījumu vēlreiz sodīja Ābols, pirms pēdējā pārtraukuma atjaunojot divu vārtu vadību.

Mājinieki spēli sāka ar pamatīgu ofensīvu un rezultātu skaitliskajā vairākumā atklāja jau otrajā minūtē, Balinskim uzbrukuma zonas vidū izpildot precīzu plaukstas metienu. Vadībā mājinieki gan bija tikai nepilnu minūti, līdz Roks Tičars pretuzbrukumā raidīja ripu virs Kristera Gudļevska kājsarga. Latvieši vairāk uzbruka, bet atsevišķas bīstamas epizodes spēja izveidot arī Slovēnijas izlase.

Trešdaļas vidū laba iespēja atgūt Latvijai vadību bija Ābolam, tomēr izgājienu vienatnē pret vārtiem uzbrucējs nerealizēja. Toties minūti pirms pārtraukuma Balcers pirmais tika pie vārtsarga laukumā palikušās ripas un vēlreiz vārtu guvumā pārvērta skaitlisko vairākumu, panākot 2:1.

Labu iespēju otrās trešdaļas sākumā nerealizēja Balcers, toties dažas minūtes vēlāk Dzierkala metienu slovēņu vārtsargs Gaspers Krošeļs nespēja tvert. Slovēnijas izlase ātrā uzbrukumā samazināja rezultāta starpību – ar atkārtotu metienu Gudļevski pārspēja Luka Mavers. Toties perioda priekšpēdējā minūtē Ābols vairākumā rezultatīvi cīnījās vārtu priekšā, un rezultāts kļuva 4:2.

Arī pēdējā spēles nogrieznī vairāk uzbruka laukuma saimnieki un veidoja vārtu gūšanas iespējas, kas gan palika nerealizētas. Tuvojoties spēles noslēgumam, laukumā uzvirmoja arī lielāki asumi, bet cīņas iznākumu tas vairs neietekmēja.

Harijs Vītoliņš par Latvijas izlases spēli pret Slovēniju
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Harijs Vītoliņš pēc uzvaras sarunā ar žurnālistiem atzina, ka spēles sākums vienmēr ir grūts un slovēņi nebaidījās spēlēt. Vītoliņš uzteica komandu par sniegumu aizsardzībā un pauda cerību, ka vairākums arī turpmāk būs ne mazāk sekmīgs.

"Riktīga darba uzvara. Momentu bija vēl vairāk, bet trešajā trešdaļā puiši mācēja pareizi nospēlēt, lai nosargātu pārsvaru, vēl radot arī momentus," teica Vītoliņš.

Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs piektdien pret Ukrainu, kas turnīru sāka ar 2:7 zaudējumu Francijai. Turnīra favorīti Latvijas un Francijas hokejisti tiksies svētdien.