Latvijas hokeja izlase olimpiskajā kvalifikācijā droši uzveic arī ukraiņus

Latvijas hokeja valstsvienība piektdien Rīgā ar 5:1 pārspēja Ukrainas izlasi un guva otro uzvaru 2026. gada ziemas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā. Olimpisko ceļazīmi iegūs četru komandu turnīra uzvarētāji, tādēļ Latvijai mērķa sasniegšanai būs nepieciešams vēl viens panākums.

(papildināts ar Latvijas izlases trenera Harija Vītoliņa teikto)
Dans Ločmelis un Roberts Bukarts pirmajā trešdaļā panāca mājiniekiem 2:0, savukārt Haralds Egle, Rihards Bukarts un Miks Indrašis otrajā periodā nostiprināja Latvijas pārsvaru ar vēl trim vārtiem. Danils Trahts pēdējās trešdaļas vidū liedza Latvijai cerības maču noslēgt bez vārtu zaudējuma.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē nosauca aizsargu Uvi Balinski, kurš izcēlās ar trim rezultatīvām piespēlēm.

Ātrs temps un aktivitāte uzbrukumā nepalīdzēja Latvijas izlasei pirmajā trešdaļā ātri atklāt rezultātu. Tuvu vārtu guvumam mājinieki bija pēc Kristapa Zīles metiena, kad Rūdolfa Balcera pielabotā ripa trāpīja pa vārtu stabiņu. Laba iespēja bija arī ukraiņiem - Oleksandrs Peresunko pārtvēra ripu vidus zonā un izslidoja viens pret Kristeru Gudļevski, taču vārtsargu nepārspēja.

Piecas minūtes pirms pārtraukuma pirmā ripa ielidoja Ukrainas vārtos. Ātrā uzbrukumā Miks Indrašis piespēlēja Danam Ločmelim, kurš no zonas vidus precīzi meta. Tikai minūti vēlāk ilgāku Latvijas izlases uzbrukumu ar trāpījumu no tuvas distances noslēdza Roberts Bukarts, un vēl vairākas labas iespējas līdz trešdaļas beigām palika nerealizētas.

Egle mājinieku pārsvaru palielināja otrās trešdaļas vidū, skaitliskā vairākuma izspēlē ar netraucētu metienu no zonas vidus trāpot vārtu augšējā stūrī. Pēc trešo vārtu zaudējuma Ukrainas vārtos Eduardu Zaharčenko aizstāja Bogdans Djačenko, taču drīz kapitulēja arī viņš. Vairākumā izgājienu vienam pret vienu ar Djačenko realizēja Rihards Bukarts, bet vēl pēc nepilnām divām minūtēm elegantu saspēli ar trāpījumu vārtos no paasa leņķa noslēdza Indrašis.

Latvijas izlase turpināja daudz uzbrukt pēdējā trešdaļā, bet pie vārtu guvuma tika pretinieki. Trahts no laukuma gala līnijas pamanījās trāpīt Kristera Gudļevska sargātajos vārtos.

Pasaules čempionātā šopavasar Ukrainas izlase vēl spēlēja pirmās divīzijas B grupā, nopelnot tiesības pakāpties vienu līmeni augstāk, kur varēs pretendēt uz vietu elitē.

Latvijas izlases sastāvā nebija aizsarga Kristiāna Rubīna un uzbrucēja Zemgus Girgensona, tomēr sagaidāms, ka abi atkal būs ierindā nākamajā spēlē.

Harijs Vītoliņš par Latvijas izlases sniegumu spēlē pret Ukrainu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Valstsvienības galvenais treneris Harijs Vītoliņš sarunā ar žurnālistiem atzina, ka uzvara spēlē pret Ukrainu nebija tik viegla, jo atšķirībā no dienu iepriekš aizvadītā mača pret Slovēniju krājās vairāk kļūdu. Tādēļ Vītoliņam komandas sniegums spēlē pret Slovēniju patika labāk, bet rezultativitāte bija pietiekama, lai nesatrauktos par mača iznākumu.

"Mēs guvām pietiekami daudz vārtu, lai komfortabli justos," teica Vītoliņš, "tagad gatavojamies svarīgākajai spēlei šajā turnīrā."

Turnīra uzvarētājs un olimpiskās ceļazīmes ieguvējs kļūs zināms svētdien Latvijas un Francijas spēlē. Francijas valstsvienības rēķinā ir uzvaras pār Ukrainu (7:2) un Slovēniju (5:1), savukārt Latvijas izlase pirmajā spēlē bija pārāka par slovēņiem (4:2).