ASV droši iekļūst ceturtdaļfinālā; Norvēģijas hokejisti papildlaikā pārspēj slovēņus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 4 mēnešiem.

Otrdien Phjončhanā ASV izlases hokejisti kvalifikācijas mačā droši pievarēja Slovākijas valstsvienību (5:1), kamēr Norvēģija papildlaikā ar 2:1 tika galā ar Slovēniju. Atlikušās cīņas par vietu ceturtdaļfinālā tiks aizvadītas vēlāk otrdien.

ASV hokejisti ceturtdaļfinālā tiksies ar čehiem, savukārt Norvēģijas izlase spēkosies ar vieniem no turnīra galvenajiem favorītiem – olimpiskajiem atlētiem no Krievijas.

Pirmajā periodā nedz ASV, nedz Slovākija nespēja atklāt rēķinu. Otrajā trešdaļā amerikāņi spēja trīs reizes pārspēt slovāku vārtsargu, uz ko viņi atbildēja ar vienu precīzu metienu. Pēdējā trešdaļa ASV spēja gūt vēl divus punktus, droši iekļūstot nākamajā kārtā.

Tikmēr Slovēnija jau pirmajā trešdaļā raidīja ripu sāncenšu vārtos, ko norvēģi spēja izlīdzināt vienīgi trešajā periodā. Spēles izskaņā un papildlaikā vairākas iespējas nodrošināt uzvaru bija slovēņiem, tomēr papildlaikā veiksmīgāki bija Norvēģijas hokejisti. Slovēņi gan uzvaras vārtu guvumu apstrīdēja, norādot, ka Norvēģijas spēlētājs neatļauti traucējis slovēņu vārtsargu. Pēc atkārtojuma izvērtēšanas  tiesneši nolēma vārtu guvumu atzīt par korektu.

Atlikušajos kvalifikācijas pāros Somija tiksies ar Dienvidkoreju un Šveice – ar Vāciju.

Vietu ceturtdaļfinālā nodrošinājušas arī Kanāda un Zviedrija. Ceturtdaļfināla spēles tiks aizvadītas trešdien.