Palīdzības biedrība iesaistās grūtībās nonākušu hokeja veterānu atbalstīšanā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 9 mēnešiem.

Ne vienmēr sportisti var aizvadīt bezrūpīgu dzīvi pēc karjeras beigām. Tāpēc labdarības organizācija “Hokeja atbalstam” apņēmusies palīdzēt veterāniem, kuriem ir nepieciešama palīdzība pārtikas un medikamentu iegādei, Latvijas Radio raidījumā “Piespēle” pastāstīja viens no biedrības dibinātājiem Artūrs Spīgulis.

Biedrība apvieno cilvēkus no dažādām nozarēm, un Spīguli ar hokeju saista tikai dēla iesaistīšanās sporta veidā. 

Artūrs Spīgulis par hokeja labdarības organizāciju
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

"Pēc profesijas esmu zvērināts advokāts un, izprotot hokeja vidi, sajutu vajadzību iedot kādu struktūru cilvēkiem, kam ir labas idejas, bet viņi varbūt nezina, kā to realizēt,” pastāstīja Spīgulis.

Biedrības tapšanas sākumā tikās Andis Pikāns, Guntis Bāliņš, Māris Gorbunovs un Artūrs Spīgulis. “Mēs droši vien četratā to ideju sākām attīstīt, un sākumā arī Ēvalds Grabovskis piedalījās ar idejām, tad pievienojās Kaspars Daugaviņš,” paskaidroja Spīgulis

Biedrības mērķis bija sniegt palīdzību tiem, kam tā ir nepieciešama, un aizpildīt tukšumu jomā, kur nedarbojas Latvijas Hokeja federācija.

“[Sniegt] koordinētu sistemātisku atbalstu pirmkārt tiem hokeja veterāniem, kuriem ir vajadzīga palīdzība, un tā ir visdažādākā – medicīna, pārtikas preces.

"Piespēle" podkāstā

"Piespēle" podkāstā
  • Savā lietotnē meklē - Piespēle

Garums - 15 min; jauna epizode katru svētdienu.

Kaut vai vienkārši ar viņiem uzturēt kontaktu, zāles nopērkot Covid-19 apstākļos,” bilda Artūrs.
 

Katram organizācijas biedram ir dažādi pienākumi, piemēram, Guntis Bāliņš sagatavoja veterānu sarakstu, kam ir nepieciešams atbalsts. ”Viņam pašam, manuprāt, jau ir virs 55, un viņš tos cilvēkus ļoti labi zina, tā ir viņa paaudze. Tie ir viņa treneri, cīņu biedri,” pastāstīja Artūrs.

Saraksts tiek papildināts ar jauniem uzvārdiem. Cilvēki paši nepiesakās, ja ir nepieciešama palīdzība, viņi ir jāuzrunā un tad par to ir ļoti pateicīgi. “Protams, ja ir kāds, kurš zina, ka viņam kaimiņos dzīvo cilvēks, kam vajadzīga palīdzība, mūsu mājaslapā ir telefona numuri, pa kuriem sazinoties noteikti šo ziņu pieņems, sapratīs vajadzību,“ atzina Spīgulis.

Nepieciešamības gadījumos organizācija apmaksā visus izdevumus un noorganizē vizītes pie ārstiem. “Citam vajag brilles pasūtīt, tad mēs kopīgi dodamies pie optometrista, brilles tiek piemērītas, nopirktas,” teica Artūrs.  “Nauda ir nākusi no ziedotājiem, pagaidām mums ir vairākas kompānijas, kas ir juridiskas personas, bet

sākotnējā ideoloģija un sapnis ir tāds, ka tie [palīdzētāji] būtu gan hokeja fani, gan hokeja vide, gan paši hokejisti,”  

pauda biedrības dalībnieks Spīgulis. Viņš uzskata, ka būtu pareizi, ja sportisti, kas šobrīd spēka gados, minimālu daļu sava līguma summas noziedotu bijušajiem treneriem. Ziedojot biedrībai naudu, tiek saņemta nodokļa atlaide.

“Tas atbalsts tiešām aiziet līdz galam. Tikpat labi tie ir amatieru hokejisti – šobrīd spēlēt faktiski nav iespējams, daudzas halles ir slēgtas. Varbūt tā nauda, par ko kāds amatieru sportists būtu pircis jaunus cimdus vai nūju, varbūt tos 20, 30 vai 50 eiro var noziedot, un tas aiziet labiem mērķiem.”

Biedrības “Hokeja atbalstam” mājaslapā var aplūkot informāciju par organizāciju, plānotajiem projektiem, biedrības dibinātājiem un var ziedot naudu, lai palīdzētu veterāniem.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti