Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 9 mēnešiem.

Latvijas hokeja valstsvienība izšķirošajā spēlē par kvalificēšanos Phjončhanas ziemas olimpiskajām spēlēm svētdien atspēlēja divu vārtu deficītu, tomēr ar 2:3 zaudēja Vācijai. tadējādi Vācija sev nodrošināja tiesības 2018.gadā doties uz Dienvidkoreju, kur Phjončhanā risināsies ziemas olimpiskās spēles.

Latvijai vārtus "Arēnā Rīga" guva Miks Indrašis un mačā par labāko mājiniekiem atzītais Mārtiņš Karsums, abi realizējot skaitlisko vairākumu. Mājinieki pēdējā trešdaļā panāca neizšķirtu 2:2, tomēr Vācijai vēlreiz skaitliskā vairākumā izdevās izvirzīties vadībā pēc Toma Kīnhakla metiena un atlikušajās piecās minūtēs izglābties neizdevās.

Vācijas izlase rezultātu atklāja nepilnas četras minūtes pirms pirmā pārtraukuma, kad Leons Draizaitls realizēja skaitlisko pārsvaru. Otrās trešdaļas sākumā Fēliks Šics Vācijas pārsvaru divkāršoja uzbrukumā, ko viesi arī sāka skaitliskā vairākumā. Toties Indrašis, tuvojoties otrā perioda beigām, vairākumā rezultāta starpību samazināja. Karsuma vārti atjaunoja cerības, kam gan nebija lemts piepildīties.

Mājinieki spēli sāka aktīvāk un nopelnīja arī iespēju spēlēt vairākumā, kas gan palika neizmantots. Latvijas hokejisti vairāk meta pa vārtiem, bet tiešu draudu Filipa Grubauera sargātajiem vārtiem bija maz. Vācieši paļāvās uz pretuzbrukumiem, taču vārtos allaž modrs bija Kristers Gudļevskis.

Pirmā perioda pirmajā pusē vistuvāk vārtu guvumam tika Arvīds Reķis, taču pēc viņa metiena no asa leņķa ripa aizlidoja garām vārtu priekšai. Labu iespēju sev atkārtotam metienam izkārtoja arī Ronalds Ķēniņš, bet uzbrucējs netrāpīja vārtos Grubauera atsisto ripu.

Vācijas izlase izmantoja trešdaļā vienīgo skaitliskā vairākuma iespēju, un komandas biedru ātru un plašu saspēli ar metienu Gudļevska nenosegtajā vārtu stūrī noslēdza Draizaitls. Laukuma saimniekiem vēl bija laba iespēja panākt neizšķirtu, tomēr Kristapam Sotniekam neizdevās vārtu guvumā pārvērst Roberta Bukarta labu piespēli no aizvārtes. Arī Miķelim Rēdliham perioda pēdējās sekundēs nebija pa spēkam pārspēt Grubaueru.

Uzbrucējs Lauris Dārziņš pēc pirmās trešdaļas Latvijas Televīzijā teica, ka komandas ir vienlīdz spēcīgas, tādēļ vēl jo svarīgāk ir izmantot savas iespējas, kas pie pretinieku vārtiem tiek izveidotas.

Otrajā trešdaļā Latvijas hokejisti izturēja skaitlisko mazākumu, tomēr Vācijas izlase turpināja uzbrukt un Šics no vārtu priekšas panāca 2:0. Vēl līdz perioda vidum Gudļevski vārtos aizstāja Elvis Merzļikins, taču galvenais treneris Haralds Vasiļjevs par šādu soli, visticamāk, izšķīrās komandas sapurināšanai, jo nepatīkamajā rezultātā vārtsargu būtu grūti vainot.

Teicamu iespēju samazināt rezultāta starpību neizmantoja Lauris Dārziņš - uzbrucējs izslidoja viens pret vārtiem, bet divus viņa metienus Grubauers atvairīja. Latvijas izlases cīņasspars beidzot vārtu guvumā pārvērtās piecas minūtes pirms otrā pārtraukuma, kad Indrašis ar netveramu metienu sagādāja Vācijas izlasei turnīrā pirmo vārtu zaudējumu.

Spēku samērs laukumā bija līdzvērtīgs - abas komandas pirmajos divos periodos izdarīja pa 19 metieniem.

Aizsargs Oskars Bārtulis pēc otrā perioda uzsvēra, ka visa cīņa vēl ir priekšā un jāspēlē ar pilnu jaudu.

Teicama skaitliskā vairākuma izspēle Latvijas hokejistiem izdevās trešā perioda 7.minūtē, kad ripu vārtu priekšā saņēma Karsums un bez gatavošanās precīzi meta.

Savukārt Vācijas mašīna vēlreiz apliecināja skaitliskā vairākuma izspēles prasmi - Kīnhakls palika viens pie vārtu stūra un ar atkārtotu mēģinājumu dabūja ripu zem Merzļikina kājsarga.

Vēl divos kvalifikācijas turnīros olimpiskās ceļazīmes izcīnīja Slovēnijas un Norvēģijas izlases. Pēc vietas rangā dalība olimpiskajā turnīrā ir droša astoņām spēcīgākajām valstsvienībām, kā arī rīkotājvalstij Dienvidkorejai.

Latvijas hokejisti ir spēlējuši iepriekšējos četros olimpiskajos turnīros - 2002.gadā Soltleiksitijā, 2006.gadā Turīnā, 2010.gadā Vankūverā un 2014.gadā Sočos.

Jau vēstīts, ka grupā pirmajās spēlēs Latvijas izlase uzveica Austriju (8:1) un Japānu (3:1). Arī vāciešu rēķinā bija uzvaras pār Japānu (5:0) un Austriju (6:0). Četras komandas izspēlēja apļa turnīru un tikai uzvarētāji ieguva olimpisko ceļazīmi.