Spīdvejists Ļebedevs Rīgā «Grand Prix» posmā nepārvar pusfinālu

Latvijas spīdvejists Andžejs Ļebedevs sestdien Rīgā pasaules spīdveja čempionāta jeb "Grand Prix" devītajā posmā nepārvarēja pusfinālu un kopvērtējumā ierindojās septītajā pozīcijā.

Ļebedevs uzvarēja pirmajos četros braucienos, bet piektajā finišēja otrais, nodrošinot vietu pusfinālā.

Cīņā par vietu finālā Latvijas spīdvejists nenoturējās labāko divniekā un pēc starta bija trešais, taču turpinājumā noslīdēja uz ceturto pozīciju, finālā iekļūstot zviedram Frederikam Lindgrēnam un polim Bartošam Zmarzlikam.

Otrā pusfinālā pirmās divas vietas ieņēma britu braucējs Dens Bjūlijs un austrālietis Makss Friks.

Finālā uzvaru izcīnīja Zmarzliks, otrais finišēja Lindgrēns, bet trešo un ceturto vietu ieņēma attiecīgi Bjūlijs un Friks. Ļebedevs kopvērtējumā sacensības noslēdza septītajā vietā.

Vēl "Grand Prix" posmā startēja Daniils Kolodinskis, kurš otrajā, ceturtajā un piektajā braucienā bija trešais, izcīnot kopā divus punktus, bet pārējos braucienos viņš finišēja ceturtais un kopvērtējumā ierindojās 14. pozīcijā.

Sacensību trešajā braucienā nopietnu sadursmi piedzīvoja Zmarzliks un dānis Mikels Mikelsens. Dānijas spīdvejists iedzīvojās savainojumā un nespēja turpinās sacensības, tāpēc viņa vietu turpinājumā ieņēma rezervisti Francis Gusts un Ričards Ansviesulis.

Gan Gusts, gan Ansviesulis tika pie iespējas startēt katrs divos braucienos, taču tajos latvieši finišēja ceturtie, paliekot bez punktiem.

Pēc deviņiem posmiem čempionāta kopvērtējuma līderis ar 141 punktu ir Zmarzliks, 124 punktus iekrājis Lindgrēns, bet 117 punkti ir Bjūlijam. Ļebedevs ar 61 punktu ierindojas desmitajā pozīcijā.

Ļebedevs meistarsacīkstēs startē ar īpašo ielūgumu. Viņš ir pirmais Latvijas spīdveja braucējs, kurš iekļauts 15 braucēju pamatsastāvā un var piedalīties visos posmos.

Šī gada kalendārā ir iekļauti 11 "Grand Prix" posmi. Nākamais posms notiks 14. septembrī Dānijas trasē Vojensā.

Ļebedevs kā "Grand Prix" 2023. gada sezonas pirmais rezervists startēja sezonas piecos pēdējos "Grand Prix" posmos, ar 30 punktiem kopvērtējumā ieņemot 16. vietu.

Rīgā Starptautiskās Motosporta federācijas (FIM) pasaules spīdveja čempionāta posms norisināsies otro gadu pēc kārtas.