Nīderlandes pilots Verstapens F-1 uzvar Spānijas «Grand Prix»

Nīderlandes pilots Makss Verstapens svētdien Barselonā svinēja uzvaru Pirmās formulas (F-1) čempionāta Spānijas "Grand Prix".

"Red Bull" pilots 66 apļus veica par 2,219 sekundēm ātrāk nekā kvalifikācijas uzvarētājs no "McLaren" komandas brits Lendo Noriss un 17,790 sekundes ātrāk nekā septiņkārtējais pasaules čempions brits Luiss Hamiltons ("Mercedes").

Verstapens trasi veica stundā 28 minūtēs un 20,227 sekundēs, izcīnot savu 61.uzvaru F-1 posmos un septīto panākumu šosezon. Šī bija nīderlandieša ceturtā uzvara Spānijas "Grand Prix" sacensībās, trasē, kurā viņš 2016.gadā tika pie savas pirmās F-1 uzvaras.

Kopvērtējuma līderis Verstapens vadībā izvirzījās trešajā aplī, vispirms apdzenot Norisu, kurš sacensībās visātrāk veica kādu no apļiem, bet pēc tam pirmā pagrieziena izejā - arī ceturtajā vietā startējušo Hamiltona komandas biedru britu Džordžu Raselu.

Noriss sacensību sākumu pavadīja aiz Rasela, kas apgrūtināja kvalifikācijas uzvarētāja izredzes pacīnīties par uzvaru Barselonā.

Savukārt Hamiltons uz goda pjedestāla kāpa pirmo reizi kopš 2023.gada beigām, kad ieņēma otro vietu Mehiko "Grand Prix".

Rasels finišēja ceturtais (+22,320), bet piekto un sesto vietu ieņēma "Ferrari" piloti Šarls Leklērs (+22,709) un Karloss Sainss (+31,028).

Septītais finišēja Oskars Piastri ("McLaren"), astotais - Serhio Peress ("Red Bull"), devītais un desmitais - "Alpine" piloti Pjērs Gaslī un Estebans Okons.

Pasaules eksčempions spānis Fernando Alonso ("Aston Martin" ierindojās 12.vietā, bet viņa komandas biedrs Lenss Strols - 14.vietā.

Pasaules čempionāta kopvērtējuma līderis ar 219 punktiem ir Verstapens, otro vietu ar 150 punktiem ieņem Noriss, bet trešais ar 148 punktiem ir Leklērs. Sainsam ir 116 punkti, bet 111 punktus ir sakrājis Peress.

Jau ziņots, ka piektdien treniņbraucienos ātrākie bija Lielbritānijas piloti Lando Noriss un Lūiss Hamiltons, sestdien trešajos treniņbraucienos uzvarēja "Ferrari" pilots Karloss Sainss, bet kvalifikācijā visātrāk 4,7 kilometrus garo Katalonijas trases apli mēroja Noriss.

Šis bija desmitais no šosezon F-1 čempionātā paredzētajiem 24 posmiem.