Ļebedevs pasaules čempionātu spīdvejā noslēdz ar 13. vietu pēdējā posmā

Latvijas spīdvejists Andžejs Ļebedevs sestdien Polijā pasaules spīdveja čempionāta jeb "Grand Prix" 11.posmā ierindojās 13.pozīcijā, bet sezonas kopvērtējumā ieņēma desmito vietu.

Pirmajā braucienā Ļebedevs finišēja trešais, tiekot pie viena punkta, bet nākamajos divos bija ceturtais. Ceturtajā braucienā latvietis bija otrais un nopelnīja divus punktus, kamēr noslēdzošajā braucienā viņš vēlreiz bija trešais, kopā iekrājot četrus punktus un noslēdzot posmu 13.vietā.

Finālā, cīnoties par uzvaru sezonas noslēdzošajā posmā, pirmais finišēja polis Bartošs Zmarzliks, kurš jau pirms pēdējā posma bija nodrošinājis pasaules čempiontitulu. Viņam finālā otrajā vietā sekoja dānis Leons Madsens, trešais finišēja britu braucējs Daniels Bjūlijs, bet ceturtais bija zveidrs Frederiks Lindgrēns.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā Zmarzliks iekrāja 179 punktus, bet otro vietu ar 144 punktiem ieņēma brits Roberts Lamberts, kamēr labāko trijnieku ar 141 punktu noslēdza Lindgrēns.

Ļebedevs ar 79 punktiem ieņēma desmito vietu, Daniils Kolodinskis ar trim punktiem ierindojās 26.vietā, bet Francis Gusts ar vienu punktu - 29.vietā, bet bez punktiem, noslēdzot 34 braucēju sarakstu, ir Ričards Ansviesulis.

Ļebedevs meistarsacīkstēs startē ar īpašo ielūgumu. Viņš ir pirmais Latvijas spīdveja braucējs, kurš iekļauts 15 braucēju pamatsastāvā un var piedalīties visos posmos.

Šī gada kalendārā ir iekļauti 11 "Grand Prix" posmi.

Ļebedevs kā "Grand Prix" 2023.gada sezonas pirmais rezervists startēja sezonas piecos pēdējos "Grand Prix" posmos, ar 30 punktiem kopvērtējumā ieņemot 16.vietu.