«Mercedes» pilots Rasels F-1 uzvar Austrijas «Grand Prix»

"Mercedes" pilots brits Džordžs Rasels svētdien Špīlbergā svinēja uzvaru Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta Austrijas "Grand Prix".

Rasels izmantoja no pirmās rindas startējušo "Red Bull" pilota Maksa Verstapena un Lendo Norisa ("McLaren") sadursmi un svinēja otro uzvaru savā F-1 pilota karjerā. Pirmo viņš izcīnīja 2022. gada Sanpaulu "Grand Prix" sacensībās Brazīlijā.

Rasels par 1,906 sekundēm apsteidza Oskaru Piastri ("McLaren") un par 4,533 sekundēm – "Ferrari" pilotu Karlosu Sainsu.

Ceturtais finišēja uzvarētāja komandas biedrs brits Luiss Hamiltons (+23,142), piektais – Verstapens (+37,253), bet sestais – "Haas" braucējs Niko Hilkenbergs (+54,088).

Septīto vietu ieņēma Serhio Peress ("Red Bull"), astoto – Kevins Magnusens ("Haas"), devīto – Daniels Rikjardo (RB) un desmito – Pjērs Gaslī ("Alpine").

11. vietā finišēja otrs "Ferrari" pilots Šarls Leklērs, 13. – Lenss Strols ("Aston Martin"), bet 18.vietā – viņa komandas biedrs Fernando Alonso.

Pēc lēni veikta otrā pitstopa Verstapenu panāca Noriss, un 64. aplī trešajā mēģinājumā tikt garām nīderlandietim bolīdu riteņi saskārās. Noriss bija spiests izstāties, bet Verstapens par spīti piešķirtajam desmit sekunžu sodam par sadursmes izraisīšanu ar Norisu finišēja piektais.

Rasela uzvara "Mercedes" bija pirmā 36 "Grand Prix" laikā.

Noriss saņēma piecu sekunžu sodu par pārāk biežu trases atstāšanu, bet Hamiltons – par iebraukšanas boksos līnijas šķērsošanu.

Treniņbraucienā, sprinta kvalifikācijā, sprinta sacensībās un kvalifikācijā bija uzvarējis Verstapens.

Pasaules čempionāta kopvērtējuma līderis ar 237 punktiem ir Verstapens, otro vietu ar 156 punktiem ieņem Noriss, bet trešais ar 150 punktiem ir Leklērs. Sainsam ir 135 punkti, bet 118 punktus ir sakrājis Peress.

Šosezon F-1 čempionātā tiks aizvadīti 24 posmi.