SOK ziņojums izplatīts tikai kā rekomendācija, un tam nav juridiska spēka, tomēr daudzās demokrātiskās valstīs žests uztverts ļoti negatīvi. Arī Latvijā SOK soli nosoda gan par sportu atbildīgās Saeimas apakškomisijas vadītājs, gan par sporta politiku atbildīgā izglītības ministre un LOK.
"Protams, mums tas ir nepieņemami," SOK rīcību novērtēja LOK prezidents Žoržs Tikmers. "Un arī mūsu paziņojums un rakstiskā informācija, ko mēs rakstiski iesniedzām [SOK] videokonferences laikā, bija ļoti skaidra un nepārprotama."
SOK savu lēmumu pamato ar to, ka Krievijas un Baltkrievijas atlēti zem neitrāla karoga jau piedalās daudzās citās sacensībās.
"Mēs to redzam gandrīz katru dienu vairākos sporta veidos. Visredzamāk tas ir tenisā, bet redzam arī riteņbraukšanā," klāstīja SOK prezidents Tomass Bahs. "Mēs to redzam dažās galda tenisa sacensībās. Mēs to redzam hokejā, mēs to redzam handbolā, mēs to redzam futbolā un citās līgās Amerikas Savienotajās Valstīs un arī Eiropā."
Faktisko gala lēmumu par agresorvalstu sportistu dalību sacensībās nevar pieņemt vienīgi SOK, jo tas jādara vairākām pusēm, tai skaitā gan sacensību rīkotājiem, gan sporta veidu federācijām.
"Kas attiecas uz atlētiem un viņu iesaisti starptautiskā sporta apritē, izņemot olimpiskās spēles, tagad šis stafetes kociņš sporta terminoloģijā ir nodots starptautiskajām sporta federācijām," paskaidroja Tikmers.
SOK aicinājums neattiecas uz nākamajām divām olimpiskajām spēlēm – 2024. gadā Francijā un 2026. gadā Itālijā. Par to komiteja lēmumu vēl nav pieņēmusi.