Pēc sacensību trešā brauciena Heraškevičs piektdien izrādīja A4 formāta lapu Ukrainas karoga krāsās, uz kuras bija rakstīts "No War in Ukraine" (Nē karam Ukrainā). Heraškevičs intervijā Latvijas Televīzijai teica, ka situācija viņa dzimtenei ir sarežģīta un nervoza, bet sportists cer, ka spriedze ātri izzudīs.
"Gribu mieru Ukrainā un skaidras debesis savā dzimtenē. Gribu savā zemē normālu dzīvi," teica Heraškevičs.
Olimpiskās sacensības Heraškevičs noslēdza 18. vietā un atzina, ka būtu vēlējies labāku rezultātu, taču gatavošanās posmu ietekmēja veselības problēmas. Savukārt no politiskās situācijas Ukrainas un Krievijas attiecībās viņš centās neietekmēties.
Lielu paldies Heraškevičs teica Dukuru ģimenei par atbalstu, jo bez viņiem Ukrainā skeletona nebūtu. Heraškevičs par savu pirmo treneri skeletonā uzskata Daini Dukuru, kurš viņam ļoti daudz devis.
Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) noteikumi aizliedz sportistiem jebkādas politiskas izpausmes olimpiskajās spēlēs, tomēr SOK nekādu sodu Heraškevičam nenoteiks, jo uzskata viņa rīcību par vispārēju aicinājumu uz mieru.
KONTEKSTS:
NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs piektdien brīdināja, ka Eiropā pastāv "reāls jauna bruņota konflikta risks". Un ASV prezidents Džo Baidens aicināja ASV pilsoņus nekavējoties atstāt Ukrainu.
Jau pērn Krievija sāka savilkt pie Ukrainas robežām karaspēka kontingentu, raisot bažas par jaunu iebrukumu kaimiņvalstī. Decembrī Maskava izvirzīja Rietumiem ultimātu, pieprasot apturēt tālāku NATO paplašināšanos uz austrumiem, kā arī alianses infrastruktūras demontāžu tā dēvētajās jaunajās dalībvalstīs, atjaunojot stāvokli, kāds pastāvēja 1997. gada 27. maijā, tas ir, pirms pirmās NATO paplašināšanās. Putins piedraudējis, ka gadījumā, ja Maskava nesaņems viņa pieprasītās "drošības garantijas", viņam nāksies īstenot "militāri tehniskus pasākumus".