Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonija jau bija sākusies, kad no treniņa atgriezās kamaniņu braucēji. Treniņa laiks bijis mainīts, lai jaunieši paspētu redzēt, kā Pekinas olimpiskajā stadionā ienes Latvijas karogu. Lai nepalaistu garām ne mirkli, ceremonija tika skatīta arī telefonos.
Jaunieši izteica prognozes par latviešu sportistu izredzēm atvest mājās medaļas:
Nu, zelta vislabāk būtu. Bet derēs visas.
Viss var sanākt. Es gaidu tos labākos rezultātus.
Mans favorīts noteikti ir hokejs, es, protams, ceru arī uz biatlona medaļām.
Skaties viņus, tu zini, ka viņi šeit ir mācījušies, viņi ir gājuši tam pašam cauri, kam tu, un tad domāju, – ja pacentīsies, arī tiksi uz turieni.
Prognozes piesardzīgi izteica arī Murjāņu Sporta ģimnāzijas direktors Sergejs Čevers, kurš pazīst teju katru Latvijas olimpieti.
“Es tā rēķinu, ka četriem dzelzīšiem vajadzētu būt. Nu labi, divi noteikti būs. Tādas ir manas prognozes, par krāsām nerunāsim. Liela daļa sportistu ir ar pieredzi. Un otrs – es šausmīgi gribētu, lai būtu tā veiksme, jo bez veiksmes neko nevar vinnēt,” sacīja Čevers.
Direktors pastāstīja, ka šajās spēlēs piedalās 11 bijušie Murjāņu sporta skolas audzēkņi, to vidū kamaniņu braucēja Elīza Tīruma, kura stadionā ienesa karogu, un kamaniņu braucēji brāļi Andris un Juris Šici.
Skolas gaitas katram bijušas citādas, viens bijis atbildīgāks, cits izklaidīgāks, vēl kādam matemātika bijis lielākais izaicinājums.
“Juris un Andris Šici, nu, skarbi viņiem te gāja Murjāņos. Riktīgi skarbi. Tad viņi brauca pēc sezonas mājās uz skolu. Bieži bijuši pie mācību pārzines un tā apguvuši tās lietas, kuras bija izlaiduši braucot pa sacensībām,” stāstīja Čevers.
KONTEKSTS:
Olimpiskās spēles Pekinā norisināsies līdz 20. februārim. Paredzams, ka Latviju olimpiādē pārstāvēs 57 sportisti 11 sporta veidos.