Latviju atklāšanas ceremonijā pārstāvēja seši no astoņiem parasportistiem, kas devušies uz Parīzi, kā arī citi delegācijas dalībnieki. Latvijas karogu svētku norises vietā ieveda pieredzējušie sportisti paravieglatlēte Diāna Krūmiņa un paraiejādes jātnieks Rihards Snikus.
Konkordijas laukumā – Latvijas delegācija
Atklāšanas kulminācijā Tilerī dārzā pieci Francijas parasportisti iededza paraolimpisko uguni, kas tāpat kā olimpiskajās spēlēs pacēlās virs Parīzes pie gaisa balona piestiprinātā konstrukcijā.
Paraolimpisko spēļu uguns iedegšana
Parīzes saulrietā atklāšanas pasākuma centrālā norises vieta bija milzu skatuve Konkordijas laukumā, kur pirms pāris nedēļām vēl risinājās olimpisko spēļu sacensības urbānajos sporta veidos. Iekļaujošu sabiedrību un cilvēku ar invaliditāti neierobežotās spējas iemiesojušā enerģiskā šova galvenais režisors bija Tomā Žolī, kurš veidoja arī olimpisko spēļu atklāšanas ceremoniju.
Paralimpiešu parādi aizsāka Francijas gaisa spēku akrobātikas eskadriļas lidmašīnas virs Triumfa arkas, kas debesīs atstāja nacionālā karoga trīs krāsas. Sportisti svētku laukumā ieradās gājienā no Triumfa arkas caur Elizejas laukiem, valstu delegācijām sekojot viena otrai alfabētiskā secībā. Ceļā uz Konkordijas laukumu sportistus sumināja sapulcējušies līdzjutēji, savukārt tribīnēs oficiālo viesu vidū bija Francijas prezidents Emanuels Makrons, kurš pasludināja paraolimpiskās spēles par atklātām.
Skaļākas sagaidītāju ovācijas parādē izpelnījās Ukrainas, Palestīnas un apvienotās bēgļu komandas delegācijas, bet vēl jo vētraināka sveikšana Džo Dasēna dziesmas "Les Champs Elysees" pavadījumā gājiena noslēgumā iepriekš paredzami sagaidīja mājinieci Franciju.
Atklāšanas šovā piedalījās daudzi mākslinieki ar ķermeņa fiziskām nepilnībām, kas nebūt neliedza viņiem sajūsmināt skatītājus ar visaugstākā līmeņa izpildījumu.
Franči pirmo reizi uzņem vasaras paraolimpiskās spēles un neslēpj ambīcijas palikt vēsturē kā visspožākie organizatori. Atklāšanas ceremonijā valsts karogu un vēlāk arī paraolimpisko karogu pacēla Francijas bruņoto spēku pārstāvji, bet Parīzes spēļu rīcības komitejas vadītājs Tonijs Estangē teica, ka notiek paraolimpiskā revolūcija, kas izmainīs ikvienu un ļaus katram to sajust.
Starptautiskās Paralimpiskās komitejas vadītājs Endrū Pārsonss pirms spēļu sākuma pauda pārliecību, ka Parīzes spēles iezīmē būtisku robežšķirtni paraolimpiskās kustības attīstībā. Parīze uzņems apmēram 4400 parasportistu, kas 11 sacensību dienās līdz 8. septembrim 22 sporta veidos cīnīsies par 549 čempionu tituliem.
Parīzes paraolimpisko spēļu atklāšanas ceremonija
Daudzas sacensības risināsies Parīzes vēsturiskajā pilsētvidē, veicinot līdzjutēju lielāku interesi. Pirms spēļu sākuma organizatori līdz otrdienai bija pārdevuši vairāk nekā divus miljonus biļešu, atpaliekot tikai no rādītājiem Londonas paraolimpiskajās spēlēs 2012. gadā. Lielākais pieprasījums ir pēc biļetēm uz sacensībām neredzīgo futbolā, treka riteņbraukšanā, šaušanā, triatlonā un jāšanas sportā. Būtiski sporta veidu popularitāti ietekmē arī sacensību norises vieta – piemēram, neredzīgo futbola spēles risināsies arēnā pie Eifeļa torņa, kur pirms pāris nedēļām olimpiskajās spēlēs konkurēja pludmales volejbolisti, jātnieki spēkiem mērosies pie Versaļas pils, savukārt paratriatlonā sacensību epicentrs būs Aleksandra III tilts pār Sēnu.