Latvijas regbija izlase ar uzvaru Norvēģijā sāk Eiropas Konferences turnīru

Latvijas vīriešu regbija valstsvienība sestdien viesos Bergenā ar 36:19 uzvarēja mājinieci Norvēģijas izlasi pirmajā spēlē Eiropas Konferences turnīra grupā.

Uzvarētājiem divus piezemējumus veica Artūrs Alainis, bet Matīss Zicāns trāpīja trīs realizācijas sitienus.

Pirmajā puslaikā abas komandas veica pa diviem piezemējumiem un pārtraukumā devās ar neizšķirtu 12:12. Latvijas izlasē piezemējumi bija Ingus Aivara un Agra Apkalna rēķinā.

Uzreiz pēc pārtraukuma Latvijas izlasei izdevās ātrs un rezultatīvs uzbrukums, ko ar piezemējumu noslēdza Ričards Iesalnieks. Jau piecas minūtes vēlāk Alainis veica vēl vienu piezemējumu, un Zicāns ar realizācijas sitienu pieaudzēja viesu pārsvaru līdz 24:12. Norvēģiem arvien grūtāk kļuva noturēt aizsardzību pret viesu aktīvo uzbrukumu, līdz Alainis kreisajā laukuma malā vēlreiz piezemēja bumbu ieskaites zonā. Zicāns trāpīja arī realizācijas sitienu, pieaudzējot latviešu pārsvaru līdz 31:12.

Abām komandām pagurstot, krājās kļūdas, kas vispirms ļāva mājiniekiem aizskriet ātrā un rezultatīvā uzbrukumā. Pēc laukuma saimnieku piezemējuma un realizācijas Latvijas pārsvars saruka līdz 31:19, tomēr viesi cīņas galotnē ātri revanšējās ar Emīla Baloža piezemējumu. Norvēģi tobrīd bija palikuši mazākumā pēc izpildīta bīstami augsta tvēriena.

Latvijas izlases kapteinis Balodis pēc uzvaras intervijā rīkotājiem atzina, ka viesi spēles sākumā nebija pietiekami enerģiski, turklāt norvēģiem izdevies labs mača sākums. Toties pēc pārtraukuma latvieši spēja sniegumu uzlabot un otrajā puslaikā bija ātri, kas deva rezultātu pret smagnējiem mājinieku spēlētājiem, paskaidroja Balodis.

Konferences turnīrā piedalās Eiropas regbija rangā ceturtā līmeņa komandas.

Spēcīgākās nacionālās izlases piedalās Sešu nāciju turnīrā, nākamās astoņas valstsvienības spēlē Eiropas čempionātā, bet trešajā līmenī sešas komandas spēlē Trofejas izcīņā. Savukārt Konferences turnīrā ir iekļauta atlikusī 21 valstsvienība. Ieviešot jaunu sacensību shēmu, Konferences līmenī iekļāva arī komandas, kas iepriekš spēlēja Attīstības turnīrā.

Latvijas izlases pārstāvētajā reģionālajā grupā ir arī Dānija, Somija un Igaunija. Grupas spēles noslēgsies 2025. gada pavasarī, un uzvarētājiem būs iespēja pretendēt pakāpties uz Trofejas turnīru.

Nākamā spēle Latvijai paredzēta 2. novembrī Baldonē pret igauņiem, kurus Balodis raksturoja kā grupā jaunāko un vājāko komandu. Spēles viesos pret Dāniju un mājās pret Somiju ieplānotas 2025. gada aprīlī.