Latvijas riteņbraucējs Lapiņš Eiropas U-23 čempionātā izcīna 39. vietu

Piektdien Beļģijā esošajā Limburgas reģionā notiekošajā UEC Eiropas čempionātā šosejas riteņbraukšanā grupas braucienā sportistiem līdz 23 gadu vecumam visaugstāk no diviem Latvijas riteņbraucējiem finišēja Gusts Lapiņš, kurš 147 riteņbraucēju konkurencē izcīnīja 39. vietu. Tikmēr Kristiāns Belohvoščiks, kurš pēdējā kilometrā atradās lieliskās pozīcijās cīņā par vietu TOP15, iekļuva kritienā un finišēja 99. pozīcijā, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Sportistiem bija jāveic 162 kilometru distance. Belohovčiks finiša spurtā cīnījās par 15. pozīciju, taču neilgi pirms finiša iekļuva sadursmē ar Vācijas sportistiem. Lai gan Latvijas sportists nenokrita, tomēr velosipēdam pēc sadursmes izlidoja spieķi, un riteņbraucējam nācās samierināties ar 99. vietu.

Tikmēr pirmo gadu U-23 grupā pavadošais Gusts Lapiņš visu sacīksti bija pamanāms, palīdzēja Kristiānam trasē, tostarp cīņā par pozīciju uz finišu. Kuldīdznieks pats finišēja 39. vietā. Par Eiropas čempionu kļuva Nīderlandes izlases riteņbraucējs Hūbs Artzs, kurš lielo grupu ar Lapiņu tajā apsteidza par 2 minūtēm un 48 sekundēm. Sudraba medaļa vācietim Niklasam Behrenam, bet bronza francūzim Lenardam Ložuē (abi +00:00:00).