Riteņbraucējs Skujiņš sezonu noslēdz ar 8. vietu prestižākajās Japānas viendienas sacensībās

Latvijas riteņbraucējs Toms Skujiņš svētdien savās sezonas pēdējās sacensībās izcīnīja astoto vietu Japānas kausa grupas braucienā.

Šajās sacensībās riteņbraucēji veica 144,2 kilometrus, kas bija sadalīti 14 apļos un katrā no tiem bija jāpārvar viens kāpums.

Apmēram pēc divām trešdaļām distances izveidojās atrāviena grupa, kuras sportisti vēlāk finišā iesaistījās cīņā par uzvaru. No priekšā palikušajiem pieciem sportistiem ātrākais bija amerikānis Neilsons Pauless ("EF Education - EasyPost"), pirmajā trijniekā finišējot arī beļģim Ilanam van Vilderam ("Soudal Quick-Step") un slovēnim Matejam Mohoričam ("Bahrain - Victorious").

Pirmie četri sportisti, starp kuriem bija arī kanādietis Maikls Vudss ("Israel - Premier Tech"), finišēja trīs stundās 33 minūtēs un 30 sekundēs, bet četras sekundes zaudēja beļģis Mauri Vansevenants ("Soudal Quick-Step").

Nākamie sportisti atpalika vairāk nekā četras minūtes un sestais finišēja Skujiņa komandas biedrs francūzis Žiljēns Bernārs ("Lidl - Trek"), bet pats latvietis bija priekšā nelielai grupai, kas uzvarētājam zaudēja četras minūtes un 35 sekundes. Sezonas noslēdzošajās sacensībās Skujiņš izcīnīja Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) 50 punktus.

Dienu iepriekš Skujiņš izcīnīja uzvaru Japānas kausa kritērija braucienā, kas nebija UCI statusa sacensības.