Ostapenko ASV atklātajā tenisa čempionātā izcīna pirmo «Grand Slam» titulu dubultspēlēs

Latvijas spēcīgākā tenisiste Aļona Ostapenko duetā ar ukrainieti Ludmilu Kičenoku piektdien Ņujorkā uzvarēja ASV atklātā čempionāta finālā un izcīnīja pirmo "Grand Slam" līmeņa titulu dubultspēlēs.

(papildināts ar Aļonas Ostapenko un Ludmilas Kičenokas teikto)
Ostapenko un Kičenoka finālmačā divos setos ar 6-4, 6-3 uzveica Francijas tenisistes Kristinas Mladenovičas un ķīnietes Šuai Džanas duetu.

Sieviešu dubultspēlēs ar septīto numuru izliktās Ostapenko/Kičenoka pirmajā setā izvirzījās vadībā 3-0, līdz pretinieces tika pie pirmā punkta. Līderes vēl panāca 4-1, tomēr Mladenoviča/Džana izlīdzināja rezultātu 4-4. Pamatīgi ieilgušajā devītajā geimā, kur Mladenovičai/Džanai pretinieču servē bija piecas geimbumbas, bet Ostapenko/Kičenokai - četras, punktu tomēr izcīnīja Latvijas un Ukrainas duets, kas nākamajā geimā nodrošināja uzvaru setā.

Neizlikta pāra statusā līdz finālam tikusī Mladenoviča/Džana revanšējās otrā seta sākumā, nodrošinot 2-0 pārsvaru. Ostapenko/Kičenokas pakaļdzīšanās bija veiksmīga sestajā geimā, atjaunojot līdzsvaru un ar gūtiem punktiem nākamajos divos geimos pārņemot vadību 5-3. Devītajā geimā Ostapenko/Kičenoka neizmantoja trīs mačbumbas, līdz pielika uzvaras punktu.

Ar uzvaru finālā Ostapenko un Kičenoka nopelnīja duetam 750 000 dolāru naudas balvu.

Ostapenko pēc uzvaras televīzijas tiešraidē teica, ka abas ar Kičenoku turnīrā arvien uzlaboja sniegumu.

"Manuprāt, esam patiešām lieliska komanda. Tās bija divas lieliskas nedēļas," pēc uzvaras teica Latvijas pirmā rakete. "Mēs neko tādu negaidījām. Tikai spēlējām arvien labāk un nezaudējām ne seta."

"Man joprojām ir zosāda pēc mačbumbām. Jūtos brīnišķīgi," apbalvošanas ceremonijā teica Kičenoka, pateicoties pāriniecei par divām "lieliskām nedēļām". "Katru reizi, kad esmu kortā un uzvaru, es veltīju šīs uzvaras Ukrainas cilvēkiem, kuri šobrīd smagi cīnās par mūsu brīvību. Es ceru, ka varu viņiem sniegt kaut nelielu atbalstu. Sirdī esmu ar viņiem."

Kičenoka atklāja, ka sekmīgā starta Ņujorkā dēļ palaistas garām trešdien ieplānotās kāzas, tajā laikā aizvadot pusfinālu.

ASV atklātajā čempionātā sieviešu dubultspēlēs Ostapenko līdz šim lielākais panākums bija ceturtdaļfināls 2019. gadā, kad viņas partnere arī bija Kičenoka. "Grand Slam" līmenī Ostapenko jau iepriekš bija ir spēlējusi sieviešu dubultspēļu finālā, līdz titula cīņai kopā ar Kičenoku aizsniedzoties janvārī Austrālijas atklātajā čempionātā, kur abas piekāpās taivānietei Suvejai Sje un Beļģijas tenisistei Elīzai Mertensai.

Vienspēlēs Ostapenko sezonas pēdējā "Grand Slam" turnīra pirmajā kārtā zaudēja bijušajai pasaules pirmajai raketei Japānas tenisistei Naomi Osakai. Sieviešu vienspēļu finālā sestdien neitrālās tenisistes Arinas Sabaļenkas pretiniece būs mājiniece Džesika Pegula.

Vīriešiem finālisti kļūs zināmi vēlāk piektdien - ranga līdera itālieša Janika Sinera pretinieks būs Lielbritānijas tenisists Džeks Dreipers, savukārt divu amerikāņu duelī uzvarētāju noskaidros Teilors Frics un Fransess Tiafo.