Ostapenko pārliecinoši iesoļo Vimbldonas čempionāta ceturtdaļfinālā

Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete Aļona Ostapenko pirmdien, 8. jūlijā, sasniedza Vimbldonas "Grand slam" turnīra ceturtdaļfinālu.

Ostapenko (WTA 14. vieta) Vimbldonas astotdaļfinālā tikās ar Kazahstānas tenisisti Jūliju Putincevu (WTA 35. vieta). Šajā spēlē Latvijas tenisiste izcīnīja uzvaru ar 2:0 (6-2, 6-3).

Pirmajā setā Ostapenko pirmo reizi pretinieces pārākumu atzina vien sestajā geimā. Putincevai nākamajā geimā izdevās lauzt Ostapenko servi, bet jau nākamajā geimā Ostapenko lika punktu pirmajam setam.

Otro setu abas sportistes sāka ar zaudētām servēm, tādējādi rezultāts sākumā bija neizšķirts 1:1. Pie rezultāta 3:2 Ostapenko spēja lauzt pretinieces servi. Divu geimu pārsvaru Latvijas tenisiste neizlaida, uzvarot otro setu ar rezultātu 6-3.

Ostapenko par iekļūšanu Vimbldonas ceturtdaļfinālā jau nopelnījusi 430 punktus.

Tādējādi Latvijas tenisiste iesoļoja prestižā turnīra ceturtdaļfinālā. Labākais Ostapenko sasniegums Vimbldonas atklātajā turnīrā ir 2018. gadā sasniegtais pusfināls.

Ostapenko un Putinceva četrās savstarpējās spēlēs uzvaras un zaudējumus dalījušas uz pusēm. Pēdējo reizi abas spēkojās 2021. gadā Indianvelsas turnīra trešajā kārtā, kurā rīdziniece bija pārāka trīs setos.

Ceturtdaļfinālā Ostapenko tiksies ar čehieti Barboru Krejčīkovu (WTA 32. vieta).

Čehijas tenisiste Vimbldonas astotdaļfinālā ar 2:0 (6-2, 6-3) pārspēja amerikānieti Danielu Kolinsu (WTA 11. vieta)

Sezonas trešais "Grand Slam" turnīrs Vimbldonas čempionāts norisināsies līdz 14. jūlijam.