Ostapenko neizdodas otro reizi karjerā sasniegt Vimbldonas tenisa čempionāta pusfinālu

Aļona Ostapenko trešdien Vimbldonas čempionātā zaudēja ceturtdaļfināla spēlē, kas Latvijas spēcīgākajai tenisistei liedza otro reizi karjerā tikt sezonas priekšpēdējā "Grand Slam" turnīra spēcīgāko spēlētāju četriniekā.

(papildināts ar Aļonas Ostapenko pārstāvētā dueta zaudējumu dubultspēlē)
Ostapenko ceturtdaļfinālā divos setos ar 4-6, 6-7 (4-7) zaudēja čehietei Barborai Krejčīkovai. Par iekļūšanu ceturtdaļfinālā iekrātie ranga punkti gan ļaus Aļonai pasaules rangā atgūt vietu TOP10, ja vien par turnīra uzvarētāju nekļūs Krejčīkova.

Trīs pēc kārtas zaudēti geimi Aļonai pirmajā setā maksāja nonākšanu iedzinējos 1-3, un atgūt zaudēto latvietei vairs neizdevās. Daudz veiksmīgāk Ostapenko sāka otro setu, izvirzoties vadībā 4-1, taču zaudēja nākamajos četros geimos, kas ļāva Krejčīkovai servēt par uzvaru mačā. Aļona desmitajā geimā pēc pretinieces dubultkļūdas servē ar breiku revanšējās un panāca neizšķirtu 5-5. Otrajā setā, uzvarētāju nosakot taibreikā, Krejčīkova izvirzījās vadībā 6-3, nopelnīja trīs mačbumbas un ar otro no tām veiksmīgi izcīnīja uzvaru.

Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) rangā Ostapenko ieņem 14. vietu, savukārt Krejčīkova ierindota 32. pozīcijā.

Pusfinālā Krejčīkovas pretiniece būs Kazahstānas tenisiste Jeļena Ribakina, kura ar 6-3, 6-2 pārspēja ukrainieti Elinu Svitoļinu. Otru finālisti noskaidros horvātietes Donnas Vekičas un Itālijas spēlētājas Jasmīnas Paolīni duelī.

Aļona ceļā līdz ceturtdaļfinālam uzveica austrālieti Ajlu Tomljanoviču (WTA 136.), ukrainieti Darju Sniguru (WTA 130.), ASV tenisisti Bernardu Peru (WTA 97.) un Kazahstānas spēlētāju Jūliju Putincevu (WTA 35.).

Ostapenko devīto reizi spēlēja Vimbldonā, un viņas panākumi bijuši ļoti svārstīgi. Aļonas labākais panākums ir 2018. gadā sasniegts pusfināls, bet gadu vēlāk viņa izstājās pēc zaudējuma pirmajā kārtā. Pērn Ostapenko aizkļuva līdz otrajai kārtai.

Vēlāk trešdien Ostapenko pārī ar ukrainieti Ludmilu Kičenoku ceturtdaļfinālā sieviešu dubultspēlēs ar 1-6, 3-6 zaudēja čehietes Kateržinas Siniakovas un ASV tenisistes Teilores Taunsendas duetam.

Vīriešiem trešdien pusfinālā bez cīņas iekļuva serbs Novaks Džokovičs, kura pretinieks Austrālijas tenisists Alekss de Minors laukumā nedevās savainojuma dēļ. Spēlē par vietu finālā Džokovičs tiksies ar itālieti Lorenco Museti.

Otrā pusfinālā spānis Karloss Alkarass spēlēs pret neitrālo dalībnieku Daniilu Medvedevu.

Vimbldonas čempionāts ar 50 miljonu mārciņu (59 miljonu eiro) balvu fondu noslēgsies svētdien, 14. jūlijā.