Paolīni un Krejčīkova spraigās cīņās sasniedz Vimbldonas tenisa čempionāta finālu

Čehiete Barbora Krejčīkova un Itālijas tenisiste Jasmīna Paolīni ceturtdien guva uzvaras spraigos Vimbldonas čempionāta pusfinālos un nodrošināja tikšanos titula mačā.

Vimbldonas turnīra vēsturē ilgākajā pusfinālā sievietēm Paolīni ar 2-6, 6-4, 7-6 (10-8) pārspēja horvātieti Donnu Vekiču un kļuva par pirmo Itālijas tenisisti, kas Vimbldonā aizkļuvusi līdz finālam. Spēle ilga divas stundas un 51 minūti, līdz Paolīni trešā seta taibreikā nodrošināja uzvaru, kas pasaules septītajai raketei otrajā "Grand Slam" turnīrā pēc kārtas nodrošināja vietu finālā. Jūnijā Francijas atklātā čempionāta finālā Paolīni zaudēja ranga līderei polietei Igai Šviontekai.

Arī Krejčīkova atguvās pēc zaudēta pirmā seta un nodrošināja uzvaru pār 2022. gada Vimbldonas čempioni Kazahstānas tenisisti Jeļenu Ribakinu - 3-6, 6-3, 6-4. Ranga 32. vietas īpašniece Krejčīkova iepriekšējā kārtā pārspēja Latvijas tenisa līderi Aļonu Ostapenko

Krejčīkova 2021. gadā uzvarēja Francijas atklātajā čempionātā, bet Vimbldonā viņa iepriekš ne reizi nebija tikusi tālāk par astotdaļfinālu. Tiesa, sieviešu dubultspēlēs Krejčīkova ir divkārtēja Vimbldonas čempione.

Vīriešiem piektdien pusfinālā serba Novaka Džokoviča pretinieks būs itālietis Lorenco Museti, bet spānis Karloss Alkarass spēlēs pret neitrālo dalībnieku Daniilu Medvedevu.

Vimbldonas čempionāts ar 50 miljonu mārciņu (59 miljonu eiro) balvu fondu noslēgsies ar vīriešu finālu svētdien, 14. jūlijā.