2023. gada atkārtojums – Vimbldonas tenisa čempionāta finālā tiksies Alkarass un Džokovičs

Piektdien, 12. jūlijā, tika noskaidroti Vimbldonas "Grand Slam" turnīra finālisti. Tāpat kā pērn, arī šogad finālā cīnīsies spānis Karloss Alkarass un serbs Novaks Džokovičs.

Alkarass (ATP ranga 3. vieta) un Medvedevs (ATP ranga 5. vieta) kortā pavadīja gandrīz trīs stundas (divas stundas un 55 minūtes). Spāņu tenisists šajā duelī uzvaru izcīnīja ar 6-7 (1-7), 6-3, 6-4, 6-4.

Pirmajā spēles setā abiem tenisistiem pa divām reizēm izdevās lauzt pretinieka servi. Tā rezultātā pirmais sets nonāca līdz tā sauktajam taibreikam, kuru ļoti pārliecinoši ar 7-1 uzvarēja Medvedevs.

Otrajā setā Alkarasam pie rezultāta 2-1 izdevās uzvarēt Medvedeva servi. Iegūto pārsvaru spāņu tenisists neizsēja un  izlīdzināja rezultātu pa setiem. Trešo setu Alkarasam izdevās uzvarēt, noturot savu servi un uzvarot breikbumbu trešajā setā. Ceturtā seta ievadā abi tenisisti apmainījās ar uzvarētām pretinieka servēm, bet izšķirošo pārsvaru Alkarasam izdevās gūt septītajā setā, kad rezultāts vēstīja 3-3 un servi izpildīja Medvedevs.

Seta turpinājumā Alkarass pie savas serves nevienu geimu nezaudēja un iesoļoja Vimbldonas čempionāta finālā.

Savukārt Džokovičs (ATP ranga 2. vieta) ar 6-4, 7-6 (7-2), 6-4 pārspēja itāli Lorenco Muzeti (WTA ranga 25. vieta).

Pirmajā setā abi tenisisti spēja noturēt savas serves līdz sestajam geimam, kad Džokovičam izdevās uzvarēt breikbumbu. Pie rezultāta 5-3 Džokovičs savu servi zaudēja, bet jau nākamajā geimā, kad servi izpildīja Muzeti, spēja nodrošināt uzvaru setā.

Džokovičs otro setu iesāka ar zaudētu servi, bet sestajā geimā viņam rezultātu izdevās izlīdzināt, atstājot Muzeti "sausā" pie viņa paša serves. Atlikušajā seta daļā abi tenisisti savas serves noturēja, bet taibreikerā pārāks ar 7-2 bija pieredzes bagātais serbs.

Trešā seta ievadā pretinieka servi lauzt atkal izdevās Džokovičam. Seta turpinājumā abi tenisisti noturēja savu servi, kas nozīmēja, ka Novaks Džokovičs cīnīsies savas karjeras 37. "Grand Slam" finālā, kur viņu jau gaida Karloss Alkarass.

Svētdien, 14. jūlijā, tenisa fanus sagaidīs 2023. gada Vimbldonas čempionāta fināla atkārtojums. Toreiz piecu setu duelī ar (1–6, 7–6, 6–1, 3–6, 6–4) pārāks bija Alkarass.

Vimbldonas turnīrs noslēgsies 14.jūlijā.