Tenisists Alkarass arī šogad ar uzvaru pār Džokoviču triumfē Vimbldonas čempionātā

Spānijas tenisists Karloss Alkarass šā gada Vimbldonas "Grand Slam" čempionāta finālā uzveica septiņkārtējo turnīra čempionu Novaku Džokoviču.

Alkarass uzvaru izcīnīja ar 6-2, 6-2, 7-6 (7-4).

Spēli ar zaudētu servi sāka pieredzes bagātais serbs, savukārt Alkarass pirmo savas serves geimu spēja uzvarēt. Džokovičam trešo geimu izdevās uzvarēt, bet savu nākamo servi, kad rezultāts jau vēstīja 3-1 par labu Alkarasam, serbu tenisists atkal zaudēja. Džokovičs turpinājumā vinnēja vēl tikai vienu geimu, kas nozīmēja, ka pirmo setu pārliecinoši uzvarēja Alkarass (6-2).

Arī otro setu Džokovičs iesāka ar zaudētu servi. Seta turpinājumā abi tenisisti apmainījās ar uzvarētiem geimiem līdz rezultāts vēstīja 4-2 par labu Alkarasam. Tad spāņu tenisistam vēlreiz izdevās lauzt Džokoviča servi un jau nākamajā geimā nodrošināt uzvaru arī setā.

Trešajā setā savu servi zaudēja tikai Džokovičs, bet tas notika ļoti svarīgā brīdī – pie rezultāta 4-4. Jau nākamajā geimā Alkarass varēja nodrošināt savas karjeras otro Vimbldonas "Grand Slam" titulu, bet Džokovičs parādīja čempiona raksturu, laužot pretinieka servi un uzvarot arī 11. geimu. Abi tenisisti seta atlikušajā daļā savas serves noturēja, kas nozīmēja, ka viņiem bija jāspēlē taibreiks. Tajā ar 7-4 pārāks bija Alkarass, svinot uzvaru mačā un Vimbldonas turnīrā.

Abi tenisisti Vimbldonas finālā tikās arī 2023. gadā. Arī toreiz pārāks bija Alkarass (1-6, 7-6(6), 6-1, 3-6, 6-4).

Alkarasam šis bija ceturtais "Grand Slam" tituls tikpat finālos. Savukārt Džokovičam šis bija jau 38. "Grand Slam" fināls. Slavenā serbu tenisista kontā ir kopumā 24 "Grand Slam" čempiona tituli.