Titula īpašnieks Džokovičs cieš sakāvi ASV atklātā tenisa čempionāta trešajā kārtā

Serbu tenisists Novaks Džokovičs piektdien Ņujorkā piedzīvoja zaudējumu ASV atklātā čempionāta trešajā kārtā. Pasaules ranga otrā rakete ar 4-6, 4-6, 6-2, 4-6 piekāpās Austrālijas sportistam Aleksejam Popirinam (ATP 28.), piedzīvojot ātrāko izstāšanos šajā turnīrā pēdējo 18 gadu laikā.

Džokovičs sestajā geimā nespēja pārvērst piecas breikbumbas punktā. 25 gadus vecais austrālietis pēdējos divus pirmā seta geimus vinnēja sausā, uzvarot pirmo setu. Otrā seta piektajā geimā austrālietis ar trešo pēc kārtas breikbumbu panāca 3-2 savā labā un ar pārliecinošu servi un uzbrukumu uzvarēja setu. Džokovičs vienu setu uzvarēja, taču Popirins ceturtajā setā uzvarēja piekto geimu, servējot serbam, un ar trešo breikbumbu izvirzījās vadībā ar 3-2, bet nedaudz vēlāk panāca jau 5-2.

Popirins šogad bija zaudējis Džokovičam Austrālijas atklātajā čempionātā un Vimbldonā, taču Ņujorkā ieradās pēc Monreālā izcīnīta sava pirmā "Masters" turnīru uzvarētāja titula.

37 gadus vecais Džokovičs, kurš Ņujorkā ir uzvarējis četrkārt, šoreiz vēl neizcīnīs 25. "Grand Slam" turnīru uzvarētāja titulu, sasniedzot rekordu.

Serbs pieļāva 14 dubultkļūdas servēs un 49 nepiespiestās kļūdas, pirmo reizi kopš 2017.gada sezonu beidzot bez uzvaras kādā no četriem "Grand Slam" turnīriem.

Šogad Itālijas sportists Janniks Sinners kļuva par Austrālijas atklātā čempionāta uzvarētāju, spānis Karloss Alkarass uzvarēja Francijas atklātajā čempionātā un apspēlēja Džokoviču Vimbldonas turnīra finālā. Tomēr augustā serbs uzvarēja Parīzes olimpiskajās spēlēs, kļūstot par sesto spēlētāju, kurš vienspēlēs ir uzvarējis visos četros "Grand Slam" turnīros un olimpiskajās spēlēs.

Pēc uzvaras pār serbu tenisistu Austrālijas atklātā čempionāta pusfinālā Sinners pakāpās uz pirmo vietu pasaules rangā, ko Džokovičs bija noturējis 428 nedēļas.

Ceļgala savainojums, kura dēļ bija nepieciešama operācija, lika Džokovičam izstāties no Francijas atklātā čempionāta pirms ceturtdaļfināla spēles.

Piektdienas rezultāts nozīmē, ka pirmo reizi kopš 2002.gada nevienu no "Grand Slam" turnīriem nebūs uzvarējis Džokovičs, Ņujorkā nespēlējošais spānis Rafaels Nadals vai karjeru beigušais šveicietis Rodžers Federers.

Džokovičs pēc Alkarasa izstāšanās ceturtdien otrajā kārtā ir otrs favorīts, kam turnīrs jau beidzies.

"Es spēlēju labu tenisu," sacīja Popirins, kura spēli klātienē vēroja cits austrālietis Leitons Hjūits, kurš 2006.gadā Ņujorkā trešajā raundā uzvarēja Džokoviču.

"Iekļūt "Grand Slam" turnīra ceturtajā kārtā, pārspējot visu laiku labāko tenisistu, ir neticami," teica Popirins.

Uzvara Parīzes olimpiskajās spēlēs Džokovičam bija 99.uzvara turnīros un var kļūt par pēdējo viņa karjerā. Ja viņš turpinās spēlēt 2025.gadā un janvārī iegūs 11. "Australian Open" uzvarētāja titulu, viņš kļūs par vecāko vīriešu "Grand Slam" turnīru čempionu atklātajā ērā.

Vēl vienā trešās kārtas cīņā piektdien amerikānis Brendons Nakašima (ATP 50.) ar 6-2, 3-6, 6-3, 7-6 (7:4) pieveica pasaules ranga 18.raketi itāli Lorenco Muzeti.

Sezonas pēdējais "Grand Slam" turnīrs ASV atklātais čempionāts beigsies 8. septembrī.