Latvijas čempionāta pirmā diena nepapildina PČ dalībnieku rindas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 1 mēneša.

Latvijas čempionātā Jēkabpilī piektdien aizvadītā pirmā sacensību diena nepapildināja pasaules čempionāta (PČ) potenciālo dalībnieku rindas, liecina rīkotāju informācija. PČ kvalifikācijas B normatīvam šķēpmešanā atbilstošu rezultātu un personisko rekordu sasniedza Līna Mūze, taču iespēju startēt augustā Maskavā viņa bija nodrošinājusi jau iepriekš.

Mūze uzvarēja ar rezultātu 61,97 metri, kas tikai par trim centimetriem atpaliek no A normatīva. Otro vietu izcīnīja Latvijas rekordiste Madara Palameika, kura šķēpu raidīja 59,92 metrus tālu, bet trešā ar sasniegtiem 53,76 metriem bija Gundega Grīva. Iespēju startēt pasaules čempionātā Palameikai garantē iepriekš sasniegtais A normatīvs, turklāt savainojuma dēļ uz Maskavu nebrauks Latvijā labākā sezonas rezultāta īpašniece Sinta Ozoliņa-Kovala.

Vīriešiem šķēpa mešanā par Latvijas čempionu kļuva Rolands Štrobinders, kurš sasniedza 80,35 metrus un vienīgais raidīja rīku tālāk par 80 metriem. Latvijas rekorda īpašnieks Vadims Vasiļevskis ieņēma otro vietu ar 77,96 metriem, savukārt trešo vietu ieguva Ēriks Rags (70,59 metri). Ainars Kovals nestartēja. Uz Maskavu varēs doties Vasiļevskis vai Štrobinders, kam ir izpildīts B normatīvs.

Tāllēkšanā vīriešiem uzvarēja Elvijs Misāns ar rezultātu 7,86 metri, apsteidzot otrās vietas ieguvēju Jāni Leiti (7,83 metri). Sievietēm Māra Grīva pirmo vietu nodrošināja ar 6,20 metru tālu lēcienu. Laureātu rezultāti būtiski atpalika no B normatīva, kas ir 8,10 metri vīriešiem un 6,65 metri sievietēm.

Kārstlēkšanā Marekam Ārentam uzvarai pietika ar 5,35 metriem, savukārt Laura Ikauniece uzvarēja 100 metru skrējienā sievietēm, finišējot pēc 12,00 sekundēm.

Latvijas čempionāts, kur vieglatlētiem ir pēdējā iespēja izpildīt pasaules čempionāta kvalifikācijas normatīvus, Jēkabpilī turpināsies un beigsies sestdien.