Latvijas volejbolisti pēc neveikla sākuma uzveic ungārus Sudraba līgas finālspēlē. Galvenie notikumi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 2 mēnešiem.

Latvijas vīriešu volejbola izlase ceturtdien izbraukumā Ungārijas pilsētā Bēkēščabā ar 3:1 pārspēja mājinieku valstsvienību pirmajā no divām finālspēlēm Eiropas Sudraba līgā. Turnīra uzvarētāju noteiks divu spēļu summā.

Atbildes spēle svētdien notiks Rīgā, sporta namā "Daugava". Ja divu spēļu summā būs neizšķirts, uzvarētāju Rīgā noteiks zelta setā.

Latvijai pirmo uzvaru finālā ar 22 punktiem veicināja Renārs Pauls Jansons, Kristaps Šmits pievienoja 19 punktus, bet 15 punkti bija Atvara Ozoliņa rēķinā.

Pirmā seta epizodes

Ungāri ar centību aizsardzībā un labām servēm pirmajā setā panāca 14:7, sagādājot Latvijai pirmo reizi turnīrā tik nopietnu pārbaudījumu. Ungārijas izlase turējās drošā vadībā un pirmajā setā bija pārāka ar 25:17.

Otrā seta epizodes

Veiksmīgāk latvieši sāka otro setu, piespiežot pretiniekus vairāk kļūdīties un izvirzoties vadībā 10:4. Latvijas uzbrukumu papildināja arī efektīvs bloks un komanda darbojās jau pavisam citā noskaņā. Uzbrukumā punktus krāja Jansons un, rezultatīvā snieguma iedvesmoti, Latvijas volejbolisti neļāva pretiniekiem attapties, setu noslēdzot ar ļoti pārliecinošu rezultātu 25:10.

Trešā seta epizodes

Savukārt trešā seta sākumā sasparojās ungāri, iegūstot 5:2 pārsvaru. Latvijas izlase ātri panāca izlīdzinājumu (7:7) un seta turpinājumā cīņa ritēja punkts punktā, līdz viesi ar rezultatīvu izrāvienu nonāca vadībā 18:14. Laukuma saimniekiem vēl izdevās sagādāt spraigāku galotni, kurā ar 25:21 pārāki bija Latvijas volejbolisti.

Ceturtā seta epizodes

Taktikā daudzpusīga spēle uzbrukumā ļāva Latvijas izlasei ceturtajā setā panākt 10:5, un mājiniekiem visi centieni atspēlēties neko daudz nedeva. Latviešu pārsvars jau seta vidū skaidri apliecināja, ka uzvara tiks viesiem. Seta noslēgumā tika fiksēts rezultāts 25:11.

Galvenā trenera Mihala Gogola vadītā Latvijas izlase visās līdzšinējās spēlēs Sudraba līgā uzvarēja trīs setos. Savukārt ungāri izcīnīja piecas uzvaras sešās spēlēs, vienīgo zaudējumu piedzīvojot pirmajā pusfināla mačā viesos pret Kipru, taču atbildes mačā revanšējās un zelta setā nodrošināja uzvaru summā.

Latvijas izlases sastāvā uz Ungāriju devās 14 volejbolisti. Treneris Gogols abās finālspēlēs gaida komandai nopietnu pārbaudījumu pret enerģiskiem un tehniskiem pretiniekiem.