RSU/MSĢ uzvar vienā setā, Izaicinājuma kausa mačā pārākas Atēnu AEK volejbolistes

Latvijas sieviešu čempionvienība Rīgas Stradiņa Universitāte/Murjāņu Sporta ģimnāzija (RSU/MSĢ) otrdien Grieķijā ar 1:3 zaudēja Atēnu AEK vienībai Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) Izaicinājuma kausa pirmās kārtas pirmajā spēlē.

Katrīna Struka RSU/MSĢ nodrošināja 23 punktus, bet 10 punktus pievienoja Agija Ankevica.

Atbildes spēle cīņā par vietu 1/16 finālā notiks Rīgā 16. oktobrī. RSU/MSĢ un Atēnu AEK dueļa uzvarētājas nākamajā kārtā gaidīs tikšanās ar Lisabonas "Benfica".

Galvenās treneres Ingunas Minusas vadītajai RSU/MSĢ izredzes uz panākumu pirmajā setā vēl saglabāja neizšķirts 8:8, tomēr laukuma saimnieces ieguva drošāku vadību 19:12. Latvijas komanda vairs izglābties nespēja, zaudējot setā ar 15:25. Savukārt otrajā setā AEK volejbolistes jau sākumā nostiprinājās vadībā un grožus neatlaida, panākot 25:14.

Toties trešajā setā RSU/MSĢ spēja pēc 6:11 panākt izlīdzinājumu 15:15 un pārņēma vadību. Seta galotnē situācijas noteicējas jau bija Latvijas kluba volejbolistes, nodrošinot uzvaru 25:19. Spraiga spēkošanās risinājās arī ceturtajā setā, kurā nelielu pārsvaru arvien saglabāja AEK un nodrošināja uzvaru 25:20.

Izaicinājuma kauss ir Eiropā trešā līmeņa starptautiskais klubu turnīrs aiz Čempionu līgas un CEV kausa izcīņas.