Kas jāmaina Latvijas sportā? - Lai samaksātu algas olimpiešiem, ņems nost finansējumu bērniem?

"VEF Rīga" Baltijas Superkausa pusfinālā spraigā spēlē piekāpjas BC "Wolves"

Baltijas Superkausa volejbolā spēles par medaļām

Par Baltijas Superkausa volejbolā ieguvējiem kļūst Tartu volejbolisti

"Arēnā Rīga" svētdien tika aizvadīts Baltijas Superkausa fināls. Superkauss devās uz Tartu, jo zelta finālā Tartu "Bigbank" vienība spēja uzvarēt Jēkabpils "Lūšus", savukārt bronzas finālā uzvaras lauri "Robežsardze/Rīga" vienībai.

"Lūšu" galvenais treneris Mārcis Obrumans pirms zelta finālspēles atklāja, ka pēc sestdienas pusfināla komanda devusies mājās uz Jēkabpili, lai katrs izgulētos savās mājās. Šīs spēles galvenais uzdevums ir izlabot sestdien spēlē pieļautās kļūdas un uzlabot sniegumu pirms trešdien gaidāmās Čempionu līgas spēles.

Intervija ar Mārci Obrumanu

"Lūši" piekāpās Tartu vienībai ar 0-3 (13:25, 20:25, 19:25).

Pirmajā setā Igaunijas vienība uzreiz parādīja savu pārākumu, pārliecinoši uzvarot setu ar 25:13.

Otrais sets iesākās līdzīgi, un spēle gāja punkts punktā. Taču tad Tartu vienība atkal veica izrāvienu, un atkal Igaunijas volejbolistiem setā uzvara ar 25:20.

Arī trešajā setā "Lūšiem" sacensties ar spēcīgajiem pretiniekiem bija grūti. Seta vidusdaļā gan izdevās samazināt rezultāta starpību, taču aizķerties spēlē neizdevās. Uzvara arī trešajā setā Tartu komandai ar 25:19.

Pēc spēles Zigurds Adamovičs norādīja, ka komanda trenēsies, pieliks klāt un noteikti varēs sezonas laikā uzvarēt Tartu vienību. Viņš neslēpa, ka pašam pietrūcis spēka. Volejbolists norādīja, ka turnīrs ir interesants, un pauda cerību, ka arī nākamgad notiks Baltijas Superkausa izcīņa.

Pēcspēles saruna ar Zigurdu Adamoviču

Spēlē par bronzu svētdien tikās Tallinas "Selver/Taltech" un "Robežsardze/Rīga" komandas, kur spraigā piecu setu cīņā ar 3-2 (25:22, 23;25, 25:19, 19:25, 15:12) uzvaru izcīnīja rīdzinieki.

Pirms spēles "Robežsardze/Rīga" galvenais treneris Raimonds Vilde atzina, ka spēle nebūs viegla. Tā kā tā ir no rīta, tad būs jāiekustas, jāpamostas.

Intervija ar Raimondu Vildi

Vilde uzsvēra, ka šis turnīrs ir sagatavošanās posms gaidāmajai sezonai, iespēja pārbaudīt savus spēkus.

Spēle norisinājās teju vai pie tukšām tribīnēm, un tā vien šķita, ka spēles ievadā tiešām pietrūka atbalsta, lai pamodinātu volejbolistus. Pirmais sets aizritēja līdzīgi, nevienai no komandām nespējot veikt nopietnu izrāvienu. Tikai pašās beigās "Robežsardzes" volejbolisti spēja pamosties, uzvarot ar 25:22.

Otrā seta ievadā apņēmīgāki bija igauņi, spējot veikt trīs punktu izrāvienu. Vēlāk "Robežsardze" spēja izlīdzināt rezultātu 18:18 un tad beidzot izrauties arī vadībā. Taču pašā seta noslēgumā raksturu parādīja igauņi, uzvarot to ar 25:23 un panākot 1-1.

Trešā seta ievadā Latvijas komanda ātri panāca piecu punktu izrāvienu. Nezaudējot apņēmību, "Robežsardzes" volejbolisti trešo setu uzvarēja ar 25:19, setos izvirzoties vadībā ar 2-1.

Ceturto setu apņēmīgāk sāka Tallinas "Selver/Taltech", ātri panākot piecu punktu izrāvienu. Seta vidū rīdzinieki izlīdzināja rezultātu un izrāvās vadībā. Kļūdu dēļ serves uzņemšanā Latvijas komanda izlaida pārsvaru, šo setu zaudējot ar rezultātu 19:25. Uzvarētājs bija jānoskaidro piektajā setā.

Izšķirošajā setā pirmo punktu guva tallinieši, taču "Robežsardze" arī negulēja un līdz pat seta noslēgumam noturēja vadību. Uzvara setā ar 15:12 un spēlē ar 3-2.

"Robežsardzes" spēlētājs Matīss Gabduļins pēc spēles atzina, ka pēc sestdienas piecu setu cīņas svētdien bijis stīvums, bet neko darīt – jāspēlē. Spēlē bijušas neprecizitātes, bet šis ir jāuztver kā pirmssezonas sagatavošanās posms.

Pēcspēles saruna ar Matīsu Gabduļinu

Superkausa pusfinālā "Lūši" ar 3-2 (32:30, 23:25, 25:22, 22:25, 15:10) uzvarēja "Robežsardzi/Rīgu", bet Tartu "Bigbank" ar 3-0 (25:22, 25:18, 26:24) parādīja pārākumu pār Tallinas "Selver/TalTech".