Pludmales volejbolistes Graudiņa/Samoilova apstājas Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā

Piektdien, 16. augustā, Latvijas pludmales volejbola duets Anastasija Samoilova un Tīna Graudiņa  sasniedza turnīra ceturtdaļfinālu, kur atzina vāciešu Svenjas Milleres/Cinjas Tilmanes pārākumu.

Graudiņa/Samoilova ceturtdaļfinālā zaudējumu piedzīvoja ar rezultātu 1-2 (21:18, 13:21, 13:15). Izšķirošajā setā latvietēm izdevās iekrāt pat trīs punktu pārsvaru, bet viņas to nenoturēja.

Latvijas duets šajā turnīrā bija izsēts ar trešo numuru, bet vācietes – ar piekto. Graudiņa/Samoilova ar Milleri/Tilmani spēkojās jau olimpisko spēļu astotdaļfinālā. Toreiz pārākas bija latvietes.

Dienas pirmajā pusē Graudiņa/Samoilova astotdaļfināla mačā ar 2-0 (21:12, 21:18) pārliecinoši uzveica vācietes Lauru Ludvigu un Lūizu Lipmani. Latvietes otrajā setā atradās vadībā pat ar 20:15, tomēr Vācijas duetam izdevās veikt pakaļdzīšanos, samazinot rezultāta starpību līdz 20:18, tomēr latvietes uzvaru setā no rokām neizlaida.

Graudiņa/Samoilova Eiropas čempionāta apakšgrupā uzvarēja visas trīs spēlēs, nodrošinot vietu astotdaļfinālā bez dalības pārspēlēs.

Graudiņa/Samoilova divas reizes tikušas kronētas Eiropas čempioņu godā (2019. un 2022. gadā).

Arī vīru konkurencē Latvijas duets Mārtiņš Pļaviņš/Kristiāns Fokerots ar trīs uzvarām apakšgrupā nopelnīja iespēju spēlēt astotdaļfinālā bez dalības pārspēlēs. Viņi ceturtdaļfināla spēli aizvadīs plkst. 22.35 pēc Latvijas laika.