«RSU/MSĢ» volejbolistes CEV Izaicinājuma kausa atbildes mačā zaudē Atēnu AEK

Sieviešu volejbola klubs "RSU/MSĢ" šodien Rīgā, Olimpiskajā centrā, Eiropas Volejbola konfederācijas Izaicinājuma kausa 1/32 fināla atbildes spēlē ar 1:3 (25:20, 22:25, 14:25 un 12:25) zaudēja Atēnu AEK, un izstājās no tālākās cīņas.

Pirmajā spēlē pirms nedēļas Atēnās ar 3:1 (25:15, 25:14, 19:25, 25:20) pārākas bija AEK volejbolistes. Lai uzvarētu divu spēļu summā, mūsu volejbolistēm bija jāuzvar ar 3:0 vai 3:1, kā arī jācer uz panākumu t.s. "zelta setā".

Spēles pirmā puse aizritēja ļoti līdzīgā cīņā, kas saglabāja cerības uz iekļūšanu nākamajā kārtā. Pirmais sets iesākās ar vairākām viešņu kļūdām, kas "RSU/MSĢ" volejbolistēm ļāva iekrāt četru punktu pārsvaru – 6:2. Nervozais spēles sākums no grieķietēm turpinājās, un pie 9:6 AEK galvenais treneris Paskalīno Džiangrosī pieprasīja pusminūtes pārtraukumu. Tas gan diži neko nepalīdzēja, jo pēc vairākām Katrīnas Strukas veiksmīgām darbībām uzbrukumā rezultāts jau kļuva 12:7. Tiesa, prieki nebija ilgi, jo pretinieces mūsu dāmas sadzina pie 13 punktu atzīmes, atjaunojot līdzsvaru uz tablo.

Struka turpināja bombardēt AEK aizsardzību, un kombinācijā ar grieķiešu nepiespiestām kļūdām "RSU/MSĢ" volejbolistes ar raksturu spēja pirmo setu pavērst sev par labu. Rezultāts – 25:20.

Spēles otro setu mājinieču galvenā trenere Inguna Minusa laukumā sūtīja to pašu sastāvu, ko pirmajā setā, kas sākotnēji nesa rezultātu, spējot izvirzīties vadībā ar 6:4. Tiesa, pēc kļūdu virknes mūsu dāmu izpildījumā, kā arī veiksmīgiem viešņu uzbrukumiem, 6:8 vadībā jau izvirzījās grieķietes, un pirmo pusminūtes pārtraukumu mačā pieprasīja Minusa.

Līdzsvars uz tablo atjaunojas pie rezultāta 10:10, un kļūdas no AEK puses turpinājās, kas ļāva mūsējām neilgu brīdi turēties spēlē, bet pieredze darīja savu un pie 14:17 Minusa atkal sauca savas padotās apspriesties. Līdz seta beigām pretinieces vairs neizdevās noķert – 22:25 un līdzsvars spēlē.

Uzvara pirmajā setā arī palika vienīgais "RSU/MSĢ" komandas panākums šovakar, atlikušajā mačā zaudējot jau krietni pārliecinošāk. Trešā seta rezultāts – 25:14, bet ceturtais sets vairs bija tikai formalitāte – 12:25.

RSU/MSĢ komandā 17 punktus guva Katrīna Struka, kura izcēlās ar trīs "eisiem", bet pa desmit punktiem bija viņas māsai Karmenai un Paulai Nikolai Ņečiporukai.