Bijām tonusā visas nedēļas garumā. Pludmales volejbolists Pļaviņš par uzvaru Eiropas čempionātā

Latvijas pludmales volejbola veterāns Mārtiņš Pļaviņš pēc uzvaras Eiropas čempionātā Latvijas Radio norādīja, ka šajā turnīrā vāju pretinieku neesot bijis. Līdz ar to izdevies uzturēt tonusu, kas ļāva tikt pie augstvērtīgā panākuma.

Latvijas duets Mārtiņš Pļaviņš/Kristiāns Fokerots finālā ar 2-1 (17:21, 22:20, 15:5) pārspēja Vācijas duetu Nilsu Ēlersu/Klemensu Vikleru, kas vēl pirms nepilnām divām nedēļām izcīnīja olimpisko sudrabu. Pļaviņš uzskata, ka tas viņa un kolēģa iespēto padara vēl patīkamāku. Viņš arī izcēla fināla mača pretinieku fiziskās dotības.

Mārtiņš Pļaviņš atskatās uz triumfu Eiropas čempionātā
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

"Viņi ļoti augstu lec, kā arī izmantoja auguma centimetru un fizisko pārsvaru. Man šķiet, ka bloķētāja augums ir tuvu 210 [centimetriem]. Mums bija grūti pirmajā un otrajā setā. Turklāt viņi ļoti agresīvi servēja, tāpēc mums bija grūti veidot savus uzbrukumus. Bet mēs jau zinājām, ka olimpiādē sudraba medaļu tāpat vien nedabū.

Mums par labu varbūt nostrādāja, ka tas spiediens bija uz viņiem, jo pretim stājās komanda, kas nebija olimpiskajās spēlēs, līdz ar to obligāti jāizcīna zelts," sacīja pieredzes bagātais pludmales volejbolists.

Pļaviņš arī atklāja, ka viņam ar pārinieku Fokerotu turnīrā bija izstrādāta konkrēta stratēģija – neatkarīgi no pretinieka uzbrukt pa vienu spēlētāju, tādējādi mēģinot viņu nogurdināt un piespiest kļūdīties.

"Mēs zinājām, no kura gribam sagaidīt kļūdas. Šajā līmenī tās kļūdas nevar sagaidīt pirmajā setā vai otrā seta sākumā. Ir jāmēģina izvilkt līdzīgu spēli līdz otrā seta beigām, kur viņi pāris reizes kļūdījās. Un trešajā setā jau viņiem bija jāsāk domāt, ko darīt.  Kad pretinieks daudz domā, tad ir daudz vieglāk spēlēt. Viņi mēģināja rast risinājumus ārpus savas komforta zonas. Mēs to vienkārši izmantojām," sacīja Pļaviņš.

Pieredzējušais aizsardzības spēlētājs, neskatoties uz pietiekoši pateicīgu apakšgrupu, norādīja, ka šajā turnīrā viņiem vieglu spēļu neesot bijis.

"Bijām stresiņā un tonusā visas nedēļas garumā. Ja atnāktu kāda komanda, kuru viegli varētu uzvarēt, varbūt tas radītu to māņu sajūtu, ka mēs tūlīt [visus] vinnēsim. Šeit ir tik augsts līmenis, ka to nedrīkstēja pieļaut. Mums paveicās, ka nebija vāju pretinieku," piebilda Pļaviņš.

Viņš gan arī norādīja, ka par dueta fiziskās formas līmeni noteikti varot padiskutēt, tomēr psiholoģiski viņi esot noskaņojušies ļoti labi. Tas arī ļāvis plūkt uzvaras laurus.

Sarunas nobeigumā Pļaviņš arī uzsvēra, ka šī pieredze pavisam noteikti viņa 19 gadus vecajam kolēģim Fokerotam nākotnes perspektīvā būs neatsverama.