Kas jāmaina Latvijas sportā? - Kā Latvijas sportistiem sevi sekmīgāk pārdot sponsoriem?

Latvijas futbola Virslīgas spēle "Riga FC" - "RFS"

Latvijas volejbola izlase gūst svarīgu uzvaru pār Slovākiju Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē

Latvijas vīriešu volejbola izlase svētdien Jelgavā aizvadīja otro Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēli, kurā ar 3-1 (25:23, 21:25, 25:24, 25:21) uzvarēja neparocīgo Slovākijas izlasi.

Pirms spēles izlases spēlētājs Kristaps Šmits pauda prieku, ka spēle ir mājās, – tas nozīmē, ka tribīnes atbalstīs Latvijas izlasi, kurai "tikai jākapā, tad viss būs". Tai pašā laikā Šmits nojauta, ka šī nebūs viegla spēle, jo pretinieki cīnīsies par katru punktu.

Intervija ar Kristapu Šmitu

Izlases trenera asistents Aivis Kokins norādīja, ka pirmā kvalifikācijas cikla pretiniece Kosova bija vājāka par Latviju, taču ar Slovākiju gaidāma pavisam cita spēle. Analizējot pretiniekus, Kokins norādīja, ka Slovākijas izlases rindās nav izteikta līdera un Latvijas priekšrocības ir vairākas, arī uzbrukuma augstums.

Intervija ar Aivi Kokinu

Spēle iesākās līdzvērtīgi, jau no paša sākuma Latvijai saglabājot mazu pārsvaru. Pie 13:14 Slovākija izvirzījās vadībā, un pirmā seta noslēgumā lēnām audzēja pārsvaru. Pie 19:19 spēles intriga atgriezās.Pašā seta nobeigumā 24:22 – Latvijas izlase bija vadībā ar divu punktu starpību, un to izdevās saglabāt līdz pat seta beigām, uzvarot to ar 25:23.

Spēles spilgtākās epizodes

Otrā seta ievadā Latvijas izlasei izdevās izrauties vadībā ar divu punktu pārsvaru. Pie 8:9 otrajā setā pirmo reizi vadībā izvirzījās Slovākija, aktīvi turpinot audzēt rezultāta starpību. Tad trīs punkti pēc kārtas Latvijas izlasei ļāva samazināt rezultāta starpību. Seta beigās gan Slovākijas izlasei sešu punktu pārsvars. Rezultāta starpību Latvijas izlasei izdevās samazināt, taču otrajā setā zaudējums ar 21:25.

Trešajā setā jau atkal līdzīga spēle, līdz Latvijas izlase spēja izvirzīties vadībā ar piecu punktu starpību, panākot 10:5.  Taču ātri vien šis handikaps tika izsēts – zaudēta modrība un kļūdas ļāva slovākiem izlīdzināt rezultātu 15:15, un tad jau pretinieki spēja izvirzīties arī vadībā. 19:19 – rezultāts atkal bija izlīdzināts, un spēle turpinājās punkts punktā. Tieši slovāki izcīnīja pirmo setbumbu. Bet uzvara setā Latvijai – 26:24!

Ceturtajā setā Latvijas izlase sāka krāt pārsvaru, šoreiz tik strauji neizsējot pārsvaru līdz pat spēles galotnei, kur gan slovāki spēja samazināt rezultāta starpību. 25:21 – ar šādu rezultātu arī uzvara Latvijai ceturtajā setā.

Ražīgākais punktu guvējs izlases rindās bija Šmits, kurš guva 14 punktus, 13 iekrāja Toms Vanags, bet 12 pievienoja pieredzējušais Hermans Egleskalns.

"Esmu ļoti priecīgs par iznākumu," LTV pēc spēles atzina izlases spēlētājs Toms Vanags. Viņam liels prieks, ka izdevās pietuvoties Eiropas čempionāta finālturnīram ar vēl vienu uzvaru, it īpaši jau tādēļ, ka viņš izlasē atgriezās pēc vairāku gadu pārtraukuma. Vanags atklāja, ka izlases jaunais treneris Rainers Vasiļjevs viņu kā spēlētāju labi pazīst, tādēļ arī viņš atgriezies valstsvienības sastāvā.

Intervija ar Tomu Vanagu

Pirmajā kvalifikācijas spēlē Latvija pārliecinoši ar 3-0 (25:14, 25:19, 25:17) uzvarēja Kosovas valstsvienību. Savukārt Slovākijai šī ir pirmā spēle kvalifikācijas ciklā.

Finālturnīrs, kurā piedalīsies 24 valstsvienības, notiks 2026. gadā četrās valstīs  Rumānijā, Somijā, Itālijā un Bulgārijā.