Valmierā aizvadīta Latvijas vieglatlētikas čempionāta 2. diena

Pasaules kausa izcīņas turnīrs 100 lauciņu dambretē "Riga Open"

Graudiņa/Samoilova un Točs/Šmēdiņš svin uzvaras pludmales volejbola "Saulkrastu kokteilī"

Graudiņa/Samoilova un Točs/Šmēdiņš svin uzvaras pludmales volejbola «Saulkrastu kokteilī». Galvenie notikumi

Latvijas čempionāta pludmales volejbolā otrajā posmā sestdien Jūras parkā, Saulkrastos, sieviešu konkurencē triumfēja Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova, bet vīriešiem finālā par "Saulkrastu kokteiļa" uzvarētājiem kļuva Edgars Točs/Jānis Šmēdiņš.

Cīņā par titulu sieviešu konkurencē "Saulkrastu kokteilī" galvenās favorītes mājinieces Graudiņa/Samoilova ar 2:0 (22:20, 21:15)  pārspēja lietuvietes Moniku Paulikieni/Aini Raupelīti, kuras bija izliktas ar otro numuru.

Laureātu apbalvošana sievietēm

Efektīva un precīza aizsardzība, kā arī labāka sadarbība uzbrukumā palīdzēja Graudiņai/Samoilovai pirmajā setā pēc spraigāka sākuma izvirzīties vadībā 9:5. Lietuvietes kustībā laukumā nebija tik ātras kā pretinieces, tomēr pa kādai Latvijas dueta kļūdai seta vidū uz brīdi līdzsvaroja spēku samēru (12:12). Lietuvietes arī pārņēma vadību (16:14), bet Latvijas pāris ar drošu sniegumu pavērsa cīņas ritējumu sev labvēlīgā gultnē. Punktu uzvarai setā pielika Graudiņas bloks - 22:20.

Iedzinējās Graudiņa/Samoilova nonāca otrā seta sākumā (3:5), tomēr ātri atguvās. Graudiņas efektīva spēle pie tīkla un Samoilovas serves palīdzēja pārņemt vadību (10:7), taču lietuvietes spriedzi uzturēja ik punkta izspēlē. Tuvojoties seta noslēgumam, skatītāju skaļi atbalstītajām mājiniecēm bija relatīvi drošs četru punktu pārsvars. Vēl viens Graudiņas bloks ļāva panākt 19:14, un izglābties lietuvietēm vairs nebija iespēju. Seta noslēgumā rezultāts 21:15, un Graudiņa/Samoilova pirmo reizi kļuva par "Saulkrastu kokteiļa" čempionēm.

Spēles par 1. vietu sievietēm epizodes

Samoilova pēc uzvaras intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka panākums finālā nenāca viegli, jo arī lietuvietes rādīja labu sniegumu. Gatavojoties Parīzes olimpiskajām spēlēm, dalība turnīrā Saulkrastos izvērtās par fiziski smagu pārbaudījumu, jo kājas pēc intensīviem treniņiem bija smagas, atzina Samoilova.

Lai pielāgotos atšķirīgām Saulkrastu laukuma smiltīm, latvietēm pietika ar vienu setu, turklāt duetam turnīros pasaulē ir ierasts adaptēties atšķirīgiem segumiem. Uzvarētājas finālā pierada arī pie mākslīgā apgaismojuma, kas vairāk sarežģī uztveri kopā ar vakara dabīgo gaismu. Gan Samoilova, gan Graudiņa uzteica skatītājus par lielisko fināla gaisotni.

"Nebiju gaidījusi ko tādu, šādas sajūtas nevaru iedomāties, kur citur bijušas," teica Graudiņa. "Labi, ka tik skaļas tribīnes, jo arī tas būs svarīgi Parīzē [olimpiskajās spēlēs]."

Saruna ar Tīnu Graudiņu un Anastasiju Samoilovu

Katra diena līdz olimpiskajam startam duetam ir rūpīgi saplānota - Latvijas pludmales volejbolistes nevis apcer lielus mērķus, bet gan pilda savus uzdevumus katru nākamo dienu.

Vakara noslēgumā zelta finālspēlē kungiem Edgars Točs/Jānis Šmēdiņš ar 2:0 (21:16, 21:15) uzvarēja Aleksandra Samoilova un igauņa Marta Tīsāra duetu.

Punkts punktā ritēja pirmais sets, līdz Točs/Šmēdiņš ieguva trīs punktu pārsvaru (16:13). Emocionāli spraigajā cīņā Samoilovs/Tīsārs gan centās panākt izlīdzinājumu, taču neveiksmīgi. Pēdējo punktu setā nodrošināja Točs, nobloķējot Samoilova uzbrukumu - 21:16.

Spožā otrā seta sākumā Točs/Šmēdiņš izvirzījās vadībā 8:3, tomēr pretiniekiem izredzes saglabāja vairākas efektīvas epizodes blokā. Točs uzņēmās iniciatīvu spēlē pie tīkla, un vairākkārt pamatīgu iekrāto pieredzi veiksmīgās epizodes apliecināja arī Šmēdiņš. Seta galotnē spriedze nezuda līdz Toča nevainojamam blokam, kas nodrošināja 20:14 pārsvaru. Uzvaras punktu pielika Šmēdiņa uzbrukums, panākot 21:15.

Spēles par 1. vietu vīriešiem epizodes

Teicamu sniegumu finālā rādījušais Točs pēc karjerā septītās uzvaras "Saulkrastu kokteilī" uzteica turnīrā allaž valdošo fantastisko gaisotni un sacīja, ka pretinieku pavilkšana uz zoba spēlē ir tikai normāla lieta, kas padara dzīvāku pludmales volejbola vidi. Visi spēlētāji ir savstarpēji labi pazīstami un kopā trenējas, tādēļ jebkurā gadījumā pēc spēles var bez pārmetumiem paspiest viens otram roku, paskaidroja Točs.

Saruna ar Edgaru Toču un Jāni Šmēdiņu

Savukārt Šmēdiņš par pareizu nosauca komandas īstenoto taktiku finālā servēt pa Samoilovu, jo tas ļāva uzvarētājiem izmantot savas iespējas.

Laureātu apbalvošana vīriešiem

Dienas pirmajā finālcīņā bronzas medaļas sieviešu konkurencē nodrošināja Polijas pāris Kinga Vojtasika/Kasija Kocioleka, kuras spēlē par 3. vietu ar 2:0 (21:16, 21:12) uzvarēja Latvijas duetu Aneti Namiķi/Aniju Ozoliņu.

Spēles par 3. vietu sievietēm epizodes

Vojtasika/Kocioleka pirmajā setā ātri ieguva piecu punktu pārsvaru (8:3) un turējās vadībā, ko latvietēm brīžiem izdevās samazināt, bet ne likvidēt. Polijas pāris darbojās gana stabili, lai seta galotnē bez sarežģījumiem panāktu 21:16. Spēkos līdzvērtīgāks bija otrā seta sākums, tomēr Latvijas pāra kļūdas palīdzēja polietēm panākt 7:3. Vojtasika/Kocioleka ar kvalitatīvām servēm sarežģīja spēli pretiniecēm un nekavējās izmantot savas iespējas uzbrukumā, noslēdzot otro setu ar 21:12.

Saruna ar Aneti Namiķi un Aniju Ozoliņu

Namiķe pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka dienas trešajā spēlē varbūt jau pietrūka spēka, un pret tik augsta līmeņa pretiniecēm kā bronzas finālā jāspēj maksimāli koncentrēti darboties visu spēles laiku. Minimālais uzdevums ar  vietu četriniekā ir izpildīts un pāris ar sasniegto varētu būt apmierināts, tomēr gribējās mazliet labāk, atzina Namiķe. Viņa uzteica Ozoliņu kā labu bloķētāju, kas ir būtiski progresējusi. Savukārt Ozoliņa pastāstīja, ka pēdējā spēlē emocijas bija pozitīvas un palīdzēja skatītāju atbalsts.

Pusfinālos sievietēm Graudiņa/Samoilova ar 2:0 (21:11, 21:17) uzveica Namiķi/Ozoliņu, turpretim Paulikiene/Raupelīte ar 2:1 (21:16, 17:21, 15:13) pārspēja polietes. Gan Graudiņa/Samoilova, gan Paulikiene/Raupelīte jūlijā startēs Parīzes olimpiskajās spēlēs.

Spēles par 3. vietu vīriešiem epizodes

Spēlē par 3. vietu vīriešiem Zviedrijas duets Elmers Andersons/Jakobs Hēltings-Nilsons ar 2:1 (21:14, 19:21, 15:13) pieveica pērnos Saulkrastu turnīra uzvarētājus angļus Hoakinu Bello/Havjeru Bello.

Saruna ar Elmeru Andersonu un Jakobu Hēltingu-Nilsonu

Bronzas medaļnieki sarunā ar Latvijas Televīziju pastāstīja, ka atsaucās rīkotāju piedāvājumam un labprāt izmantoja  iespēju tikt pie īpašā ielūguma, lai uzspēlēt Saulkrastos ar spēcīgiem pretiniekiem. Andersons un Hēltings-Nilsons uzteica organizatorus par teicamu turnīru, kur viss ir labi sakārtots un valda patīkama gaisotne.

Pusfinālā Točs/Šmēdiņš ar 2:1 (21:18, 19:21, 15:11) uzvarēja zviedru pāri, bet Samoilovs/Tīsārs ar 2:0 (21:17, 21:19) bija pārāki par dvīņubrāļiem Bello.

Ar pirmo numuru izliktie Ardis Daniels Bedrītis/Artūrs Rinkevičs netika tālāk par ceturtdaļfinālu, kur ar 1:2 (21:18, 19:21, 13:15) zaudēja Zviedrijas pārim.

Pludmales volejbola turnīrs "Saulkrastu kokteilis" ir sacensības ar senu vēsturi vairāk nekā 30 gadu garumā. Turnīrā ir nodrošināts arī prāvs balvu fonds - gan vīriešiem, gan sievietēm četras spēcīgākās komandas sadalīja pa 10 000 eiro.

Latvijas čempionāta kalendārā ir pieci posmi, pirmais no kuriem jūnija sākumā notika Majoru pludmales stadionā Jūrmalā. Jūlijā sekos trešais un ceturtais posms attiecīgi Cēsīs un Liepājā, bet medaļas dalīs fināla posmā augusta vidū Ventspils pludmalē, cīņā par godalgām piedaloties 16 spēcīgākajiem Latvijas sieviešu un vīriešu duetiem.