Regža/Āboliņš un Lece/Ozoliņa gūst uzvaras Latvijas čempionāta posmā pludmales volejbolā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 3 mēnešiem.

Haralds Regža un Armands Āboliņš, kā arī Alise Lece un Marta Ozoliņa svētdien Rīgā "Beach Box" laukumos uzvarēja Latvijas pludmales volejbola čempionāta 3. posma cīņās, informēja organizatori. Pirmoreiz šosezon vīriešu konkurencē uz goda pjedestāla kāpa visu trīs Baltijas valstu sportisti - otrie bija Igaunijas, bet trešie Lietuvas pludmales volejbolisti.

Pirmo panākumu sezonā izcīnīja Regža/Āboliņš, kuri turnīrā bija izlikti ar pirmo numuru un finālā trīs setu cīņā ar 2:1 (18:21, 21:14, 15:12) pārspēja Igaunijas pludmales volejbolistus Maksimu Petrovu un Alekseju Povjakelu (10.). Ceļā uz finālu Regža/Āboliņš ar 2:0 (21:18, 21:16) uzvarēja Ruslanu Sorokinu/Aleksandru Soloveju, bet ceturtdaļfinālā ar 2:0 (21:14, 21:12) pārspēja Kristapu Punculi/Oskaru Pugu.

Cīņa par trešo vietu nenotika, jo Sorokins/Solovejs veselības problēmu dēļ spēli aizvadīt nespēja, tāpēc uz goda pjedestāla pakāpās ar 3. numuru izliktie Arns Rumševics/Lukas Kazdailis no Lietuvas. Viņi pusfinālā ar 1:2 zaudēja igauņiem. Petrovs/Povjakels ceļā uz finālu trīs setu maču aizvadīja arī ceturtdaļfinālā, kur ar 2-1 pārspēja Rihardu Finsteru/Edgaru Toču. Savukārt lietuvieši ar 2:0 uzvarēja Hermanu Egleskalnu, kurš šoreiz spēlēja kopā ar Arti Caicu, jo ierastais pārinieks Mārtiņš Pļaviņš startē pasaules čempionātā.

Pēc izcīnītā panākuma Eiropas spēļu čempions Regža atzina, ka pirmoreiz divu gadu laikā viņi ar Āboliņu spēja uzvarēt Latvijas čempionāta posmā. "Divu gadu laikā esam pirmo reizi vinnējuši Latvijas čempionāta posmu. Pagājušajā gadā visu laiku finālā zaudējām Edgaram Točam ar Rihardu Finsteru, bet šogad Mārtiņam Pļaviņam un Hermanam Egleskalnam. Tagad Mārtiņš nebija, Finsters ar Toču arī izstājās, līdz ar to mēs esam pirmie," priecīgs bija uzvarētājs.

Savukārt Āboliņš atzina, ka pirmais sets neizdevās. "Pirmo setu var norakstīt uz to, ka viņi labi servēja. Pēc tam pretinieku bloķētājs nedaudz "pieplīsa" un līdz ar to tik labi nevarēja uzservēt, tāpēc mēs viegli ar to visu tikām galā. Nākamais turnīrs mums būs nākamajā nedēļā Viļņā, kur notiks EEVZA posms, bet pēc tam dodamies uz Lihtenšteinu, kur Vaducā būs CEV "Satellite" sērijas turnīrs," paskaidroja Āboliņš.

Dāmas aizvadīja Latvijas čempionāta otro posmu. Finālā Lece/Ozoliņa, kuras bija izliktas ar 1. numuru, sīvā trīs setu cīņā ar 2:1 (19:21, 21:17, 15:13) uzvarēja pieredzējušo Inesi Jursoni un viņas pārinieci Lanu Sorokinu. Trešo vietu izcīnīja Agnese Caica/Jana Jaudzema, kuras ar 2:1 (14:21, 22:20, 15:12) pārspēja Sandu Ragozinu/Ilzi Liepiņlausku.

Pusfinālā Lece/Ozoliņa ar 2:0 (21:14, 21:18) uzveica Ragozinu/Liepiņlausku, bet Jursone/Sorokina ar 2:0 (21:18, 21:12) pieveica Caicu/Jaudzemu.

Pēc panākuma Lece/Ozoliņa neslēpa, ka jūtas sagurušas. "Spēles bija nogurdinošas, jo neviena cīņa šodien nebija viegla. Bija grūti," sacīja Lece, kurai papildu problēmas radīja arī senāk traumētais, bet turnīrā sasistais ceļgals.

"Mums finālā neizdevās ne tikai pirmais sets, bet drīzāk visa spēle. Kaut kā pārāk vienkārši iesākām, it kā bijām noskaņojušās, taču kopumā visa spēle bija grūta. Lai gan bija arī labas epizodes. Mēs ar fināla pretiniecēm diendienā trenējamies kopā, tāpēc bija ļoti grūti, jo viena otru ļoti labi pazīstam. Mums varbūt izdevās mazliet labāka serve un mazāk kļūdījāmies. Kopumā spēle bija diezgan švaka, mēs neparādījām to, ko varam parādīt, kā mēs spēlējam. Bet labi, ka uzvarējām," gandarīta bija Ozoliņa.

Abas spēlētājas ar lielu apņēmību gatavojas turnīriem, aizvadot treniņus divas reizes dienā. "Nākamais turnīrs mums būs Lihtenšteinā, kur 8. jūlijā sākas CEV "Satellite" posms un mēs startēsim kvalifikācijā. Mēs cenšamies spēlēt tur, kur tiekam klāt. Varbūt sanāks uzspēlēt arī turnīrā Šveicē, bet nākamais "Grand Slam" posms varbūt būs Polijā. Ja tiksim pēc punktiem klāt, tad spēlēsim kvalifikācijā," pastāstīja posma uzvarētājas.

Jau ziņots, ka Latvijas pludmales volejbola čempionāta pirmajā posmā maija beigās Jūrmalā, Majoros, uzvaru svinēja Pļaviņš/Egleskalns, kuri finālā pārspēja Regžu/Āboliņu. Trešo vietu izcīnīja Sorokins/Solovejs. Otrajā posmā jūnija vidū Jēkabpilī, kurā startēja tikai vīri, pirmās divas vietas bija nemainīgas, bet trešo ieņēma Finsters/Točs. Sievietēm pirmajā posmā uzvarēja Inese Jursone/Tīna Graudiņa, otrās bija Alise Lece/Marta Ozoliņa, trešās Sanda Ragozina/Paula Zirģele.

Šosezon Latvijas čempionātā pludmales volejbolisti sacentīsies piecos posmos. Skatītāji Latvijas čempionāta posmus varēs vērot arī Saulkrastos un Daugavpils novadā, bet čempionāta fināls no 11. līdz 13. septembrim notiks Jūrmalā. Starp čempionāta posmiem būs arī tradicionālās “King&Queen of the beach” turnīrs, kas arī notiks Jūrmalā.