Treneri nosauc Latvijas pārus startam U-18 pludmales volejbola Eiropas čempionātā Rīgā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 11 mēnešiem.

U-18 Eiropas čempionātā pludmales volejbolā Rīgā Latviju augustā pārstāvēs pa trim pāriem puišu un meiteņu konkurencē, pirmdien informēja Latvijas Volejbola federācija. Puišu turnīrā startēs Mihails Samoilovs/Aleksandrs Nasonovs, Atvars Ozoliņš/Kristaps Šmits un Vladimirs Jančevskis/Ervīns Āboms, savukārt meiteņu turnīrā cīnīsies Tīna Laura Graudiņa/Paula Nikola Ņečiporuka, Elza Smilškalne/Linda Elizabete Gramberga un Ieva Petrova/Annija Jurdža.

Četri no sešiem duetiem aizvadītajā nedēļā ļoti sekmīgi startēja Austrumeiropas Volejbola zonālās asociācijas (EEVZA) U-18 čempionātā Armēnijā. Zēnu turnīrā par čempioniem kļuva Samoilovs/Nasonovs, bet Ozoliņš/Šmits palika otrie. Savukārt meitenēm nepārspētas palika Graudiņa/Ņečiporuka, kamēr Smilškalne/Gramberga ieņēma 4. vietu. Samoilovs/Nasonovs un Graudiņa/Ņečiporuka uzvarēja visās spēlēs.

Latvijas meiteņu izlases galvenais treneris ir Aigars Birzulis, bet zēnu izlasi vada Genādijs Samoilovs un otrā trenera pienākumus veic Lauris Iecelnieks.

Eiropas čempionāts U-18 volejbolistiem risināsies “Beach Box Elkor” stadionā Brīvības gatvē. Latvijā tik plaša mēroga starptautisks turnīrs pludmales volejbolā norisināsies pirmo reizi, jo sacensībās piedalīsies 30 valstu 64 dueti - pa 32 komandām meitenēm un zēniem. Lai gan sacensībās startēs jaunieši, organizatoriski tās maz atšķirsies no pieaugušo čempionāta un mērogā būs pat vērienīgākas nekā Jūrmalā aizvadītie Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) “Masters” un “Satellite” kategorijas turnīri.

Sacensības “Beach Box Elkor” pludmales volejbola stadionā notiks četros laukumos, bet vēl divi laukumi būs izveidoti iesildīšanās vajadzībām. Turnīram cels arī atsevišķas tribīnes – centrālajā laukumā spēles varēs vērot līdz 1000 skatītājiem, turpretim pie otrā laukuma varēs izvietoties līdz 300 skatītājiem.

Pirmajās divās turnīra dienās 6. un 7. augustā notiks grupu turnīra cīņas, 8. augustā pa 24 komandām pēc vienmīnusa sistēmas sāks izslēgšanas spēles, noskaidrojot pusfinālistus, bet 9. augustā notiks izšķirošās cīņas par medaļām. Ieeja visās sacensību dienām līdzjutējiem būs bezmaksas.