Šorttrekā startē Pasaules tūres sezona, latvieši pirmo posmu sāk pārliecinoši

Ziemas sporta veidu sezona ierasti sākas ar kamaniņu vai bobsleja un skeletona Pasaules kausa posmiem, taču pēdējos gados latviešu līdzjutējam pirmie, kam sākt just līdzi, ir šorttreka slidotāji. Roberts Krūzbergs un Reinis Bērziņš piektdien Monreālā pirmo posmu Pasaules tūrē sāka ar droši pārvarētām pirmajām kārtām.

(papildināts pēc priekšsacīkstēm 1000 metros)
Pirmajā kārtā 1500 metros Krūzbergs savā slidojumā bija ātrākais un iekļuva ceturtdaļfinālā, kur savā skrējienā arī atstāja visus konkurentus aiz sevis un sasniedza pusfinālu. Krūzbergs ceturtdaļfināla slidojumā sākotnēji turējās grupas vidusdaļā, līdz septiņus apļus pirms finiša taisnē pa iekšmalu izvirzījās vadībā. Pāris apļus pirms finiša Krūzbergs vēl atkāpās uz otro vietu, bet ātri atguva līderpozīciju un pārliecinoši finišēja pirmais.

Pēc līdzīgas taktikas 1500 metros ceturtdaļfināla slidojumā uzvarēja arī Bērziņš, kurš vadībā izvirzījās septiņus apļus pirms finiša. Vēl pēc trim apļiem Bērziņš nonāca otrajā pozīcijā, bet divus apļus pirms finiša atguva vadību un pirmais šķērsoja mērķa līniju, garantējot dalību pusfinālā.

Tikmēr 500 metru distancē Bērziņš pirmajā kārtā savā slidojumā finišēja otrais, bet ar to pietika tikšanai tālāk. Otrajā kārtā Bērziņš līdz pēdējam metram pretendēja finišēt kādā no pirmajām divām vietām, tomēr mērķa līniju šķērsoja trešais. Arī Krūzbergam līdz priekšpēdējam aplim savā slidojumā bija labas izredzes iegūt vismaz otro vietu, bet, samisējoties soļiem, viņš atpalika no līderiem un finišēja trešais.

Pēc sasniegtā rezultāta ceturtdaļfinālā iekļuva divi trešās vietas ieguvēji - viens no viņiem bija Bērziņš, bet Krūzbergam sacensības šajā distancē turpināsies gandarījuma zarā.

Savukārt 1000 metru slidojumā Bērziņš un Krūzbergs otrajā kārtā abi finišēja trešie, uzreiz netiekot ceturtdaļfinālā un nonākot gandarījuma zarā. Bērziņš pirmajā kārtā savā skrējienā uzvarēja, turpretim Krūzbergs cīņā iesaistījās otrajā kārtā.

Šorttrekistu sezonas sacensību seriālu iepriekš dēvēja par Pasaules kausu, bet turpmāk tā būs Pasaules tūre. Šosezon tūrē līdz februāra vidum būs seši posmi, un pirmais no tiem Monreālā noslēgsies svētdien, 27. oktobrī. Otrais posms sekos jau pēc nedēļas Soltleiksitijā, ASV, bet Pasaules tūres sezonas noslēgumā lielāko punktu krājumu nodrošinājušie sportisti vīriešu un sieviešu konkurencē iegūs Kristāla globusa balvu.

Jaunajā sezonā rīkotāji ir pacentušies, lai Pasaules tūres sacensībās radītu skatītājiem pievilcīgāku vidi ar dažādiem izklaides elementiem, tostarp dīdžejiem, gaismas šoviem un dzīvo mūziku.

Sezonas kulminācija šorttrekistiem būs marta vidū pasaules čempionātā Pekinā.

Iepriekšējā sezonā vietu uz goda pjedestāla izcīnīja Bērziņš, pirmajā posmā iegūstot bronzu 1500 metru distancē. Iepriekš 2022. /2023. gada sezona Krūzbergam un Bērziņam bija labākā viņu karjerā, kā arī visu laiku veiksmīgākā Latvijas šorttreka vēsturē Pasaules kausā.