Krievijas spēku izšautais šāviņš ap pulksten deviņiem no rīta nokrita pie piecstāvu dzīvojamās mājas.
Bojā gāja kāda sieviete, kur gājusi pēc ūdens. Viņas nestās ūdens pudeles joprojām stāv traģēdijas vietā.
Vēl vairāki cilvēki tika ievainoti.
Nama iedzīvotājai Ļubovai par laimi izdevās tikt cauri tikai ar izbīli – viņa tieši grasījusies iet pēc lodžijā pēc izkārtās veļas, kad notika sprādziens, izšķaidot mājas logus un sacaurumojot sienas.
"Tik šausmīgi – to vārdiem nevar izteikt. Šausmas. Krievija nav valsts, bet barbari," secina Ļubova.
Arī Ļubova un viņas vīrs Viktors saņēma skaidu plātni, ar kuru aizdarīt sprādziena triecienvilnī sašķaidīto logu. Plātnes jau drīz vien pēc eksplozijas atgādāja brīvprātīgie. Hersonā pagaidām vēl neierasti silts, šodien bija ap +20 grādu, taču straujiem soļiem tuvojas ziema.
Artilērijas apšaudes Hersonā, kur otrpus Dņepras upei joprojām atrodas Krievijas okupantu karaspēks, ir ikdiena.
"Diemžēl tāda ir Hersonas realitāte. Katru dienu ir sprādzieni, katru dienu redzam ievainotos un nogalinātos," stāsta Hersonas apgabala militārās administrācijas pārstāvis Oleksandrs Tolokoņņikovs.
"Protams, ir grūti dzīvot, bet cilvēki negrib pamest savas mājas, viņi cenšas izdzīvot. Mēs viņiem palīdzam. Gatavojamies apkures sezonai. Jau sagatavoti 96% siltumtīkla – tas gatavs apgādāt namus ar siltumu, lai te palikušie varētu pārziemot.
11. novembrī apritēs gads, kopš no Hersonas tika padzīti Krievijas okupantu spēki un pilsēta atbrīvota. Karš turpinās, arī šajā frontes daļā Ukrainas karavīriem turpinot operācijas, lai izveidotu un nostiprinātu placdarmu Dņepras upes otrajā krastā kā pamatu turpmākajai cīņai.
KONTEKSTS:
2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.
Plaša ofensīva izgāzās, Ukraina nepadevās, un, saņemot ārvalstu militāro palīdzību, ukraiņu armijai izdevās apturēt iebrucējus un 2022. gada rudenī arī atbrīvot Harkivas apgabalu, atgūt Hersonu, bet 2023. gada vasarā sākās jauns Ukrainas pretuzbrukums.
Pretuzbrukuma gaitu apgrūtina efektīvu uzbrukuma ieroču trūkums, mīnu lauki un Krievijas okupācijas spēku nocietinātās pozīcijas, tomēr Ukrainas armija pamazām virzās uz priekšu.