Rīta Panorāma

Spānijā turpinās postošo plūdu seku novēršana

Rīta Panorāma

Iespēja pieteikties iedvesmas konferencei skolēniem un studentiem #UzdrīkstiesUzvarēt

Bijušie Ukrainas ieslodzītie veiksmīgi iekļaujas armijas rindās

Bijušie Ukrainas ieslodzītie veiksmīgi iekļaujas armijas rindās

Ukrainas armijas rindās veiksmīgi iekļāvušies daudzi bijušie ieslodzītie, kuriem šādā veidā dzīvē dota "otra iespēja". Komandieri un paši cīnītāji uzsvēruši, ka viņiem ir līdzīgas tiesības un statuss kā pārējiem karavīriem. 

Francijas žurnālisti pabija vietā, kur bijušie ieslodzītie apgūst un pilnveido kaujas iemaņas. Kopš likuma stāšanās spēkā šā gada maijā bataljonam jau pievienojušies gandrīz 400 cīnītāju un dažiem jau ir kauju pieredze. 

Piemēram, Andrejs, kurš izcieta 15 gadu cietumsodu par zādzību, uzsvēra, ka pat nāves gadījumā kaujas laukā bērniem vairs nebūs jākaunas par tēvu. Arī Kaspers norādīja, ka kara beigās kriminālā pagātne būs aiz muguras un viņš varēs sākt jaunu dzīvi. 

Ieslodzītos armijā iesaista arī Krievija, taču tas ir ļoti atšķirīgi. Tur ieslodzīto lietas izskata tiesā, kas kā derīgus atsijā par tīšām slepkavībām un seksuālu vardarbību apsūdzētos, kā arī uz mūžu notiesātus ieslodzītos. Krievijā šos cilvēkus izmanto kā "lielgabala gaļu" un soda par neveiksmēm, bet Ukrainā šiem cīnītājiem ir vienlīdzīgas tiesības ar pārējiem. 

Līdz šim brīdim Ukrainas armijā iekļāvušies 3000 ieslodzīto, kas palīdz risināt karavīru trūkuma problēmu. Situācija Ukrainā nav iepriecinoša, jo cīnītāju trūkst, un ir arī tūkstošiem dezertēšanas gadījumu. 

KONTEKSTS:

Krievijas nepamatotais un neizprovocētais plaša mēroga iebrukums Ukrainā sākās 2022. gada 24. februārī. Kremļa propaganda bravūrīgi solīja ieņemt Kijivu trīs dienās, taču ukraiņu pašaizliedzīgā un spēcīgā pretestība neļāva Kremlim realizēt savus plānus.

Pēc neveiksmēm Kremlis izveda armiju no Kijivas apgabala, bet turpināja ofensīvu citos reģionos. 2022. gada rudenī ukraiņu armijai izdevās veiksmīgās operācijās atbrīvot Harkivas apgabalu un daļu Hersonas apgabala, vairojot cerības uz iespēju sakaut pretinieku.

Taču 2023. gada vasarā sāktais Ukrainas pretuzbrukums nebija tik veiksmīgs, ko Ukrainas armija skaidro gan ar nepietiekamu ieroču nodrošinājumu no Rietumu sabiedrotajiem, gan ar Krievijas armijas izveidoto pamatīgo aizsardzības līniju un plašajiem mīnu laukiem. Tagad frontē sācies pozīciju karš ar nogurdinošām kaujām, tādēļ jāgatavojas ilgstošam atbalstam Ukrainai.

Tikmēr Krievija regulāri uzbrūk civilajiem objektiem, un paredzams, ka tāpat kā pērn tā mērķtiecīgi vērsīs triecienus pret enerģētikas infrastruktūru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti