Pašreizējo prezidentu Andresu Manuelu Lopesu Obradoru atbalsta teju 60% meksikāņu, tomēr viņam nav tiesību pretendēt uz otru termiņu prezidenta amatā.
Valdošā kreisi populistiskā Nacionālās atdzimšanas kustība par savu kandidāti izvirzījusi 61 gadu veco bijušo Mehiko mēru Klaudiju Šeinbaumu. Viņa ir tuva Obradora līdzgaitniece, un tieši tas, domājams, bijis galvenais viņas popularitātes kāpuma iemesls. Šeinbauma sola turpināt līdzšinējā prezidenta ieto ceļu.
Savukārt no opozīcijā esošās labēji centriskās Nacionālās rīcības partijas kandidē 61 gadu vecā Sočitla Galvesa. Senatore un uzņēmēja, kas cēlusies no pamatiedzīvotājiem, apsūdz pašreizējo prezidentu tādas politikas īstenošanā, kas, tēlaini izsakoties, paredz "apskāvienus noziedzniekiem, bet lodes – pilsoņiem". Aptaujas liecina, ka par Šeinbaumu gatavi balsot aptuveni 53% vēlētāju, bet Galvesu atbalsta tikai 36% meksikāņu.
Šeinbauma uzskata, ka šīs vēlēšanas ir būtiskas, jo amatā pirmo reizi teju droši nonāks sieviete: "Es redzu jaunās meitenēs, ka viņas ir sajūsmā par to, ka sieviete kļūs par prezidenti. Un tas maina kultūru sievietēm un vīriešiem. Ir jāizstrādā politika, lai samazinātu vardarbību pret sievietēm."
Cīņa ar narkokarteļiem, kas slepkavības un cilvēku nolaupīšanu padarījuši Meksikā par ikdienas parādību, būs vien no galvenajiem uzdevumiem, kuru nāksies risināt nākamajam prezidentam.
Saskaņā ar oficiālo statistiku šīs vēlēšanu kampaņas laikā tikuši noslepkavoti vismaz 24 vietējie politiķi, padarot šīs vēlēšanas par īpaši vardarbīgām.
Nevalstiskās organizācijas ziņo par aptuveni 30 politiskajām slepkavībām. Par bandu saistību ar politiķiem stāsta pētnieciskais žurnālists Hesus Kastiljo: "Katram kartelim ir savs kandidāts. Viņiem atbalsts pašvaldības līmenī ir ļoti izdevīgs. Tas ļauj viņiem, piemēram, izmantot policiju un pakļaut to noziedzīgajiem grupējumiem."
Līdztekus prezidenta vēlēšanām meksikāņiem jāizraugās arī Kongresa locekļi, vairāku štatu gubernatori un liels skaits pašvaldību amatpersonu. Kopumā cīņa norisinās par vairāk nekā 20 000 amatu. Uzbrukumu kampaņas laikā piedzīvojusi arī vietējo vēlēšanu kandidāte no Mehiko, Alesandra Roho de La Vega: "Es biju panikā, pārbijusies, es sev teicu, ka viņš mani piebeigs, ka vēlas, lai es nomirstu, ka es nekad vairs neredzēšu savus bērnus. Sākumā domāju, ka padošos. Taču atteikšanās no kandidatūras nozīmēja atbalstīt šo vardarbību, korupciju un nedrošību."
Kopš Meksikas valdība 2006. gadā cīņā ar narkotiku kontrabandistiem iesaistīja armiju, valstī pastrādāti vairāk nekā 450 000 slepkavību, bet vēl vairāki desmiti tūkstoši cilvēku pazuduši bez vēsts.
Lai gan sievietes gūst arvien lielāku ietekmi Meksikas politikā un uzņēmējdarbībā, ar dzimumu saistīta vardarbība joprojām ir smaga problēma, un ik dienas valstī tiek noslepkavotas vairākas sievietes.