Vairākos Ukrainas apgabalos tika izsludināta gaisa trauksme. Ukrainas armijas Gaisa spēku pavēlniecība informēja par Krievijas droniem debesīs virs Hersonas un Dņipropetrovskas apgabaliem, kā arī pretgaisa aizsardzības darbu Sumu apgabalā.
Pagaidām gan nav oficiālu ziņu par uzbrukumā iesaistīto dronu skaitu, postījumiem vai cietušajiem.
Aizvadītā nakts bijusi nemierīga arī Krievijas pilsētā Kurskā un Krievijas okupētajā Krimas pussalā. Ukrainas mediji vēsta, ka Kurskā nogranduši vairāki sprādzieni. Plašākas informācijas par sprādzienu cēloņiem pagaidām gan nav.
Savukārt okupētajā Krimā sprādzieni atskanējuši pussalas lielākajā pilsētā Sevastopolē, kā arī Balaklavā, Saki, Eipatorijā un Simferopolē, vēsta Ukrainas medijs "Ukrainska Pravda".
Okupācijas varas iestādes ziņoja par raķešu un bezpilota lidaparātu uzbrukumu pussalai. Sevastopoles okupācijas administrācijas vadītājs Mihails Razvozžajevs platformā "Telegram" paziņojis, ka pilsētā darbojās pretgaisa aizsardzība, kas esot notriekusi "vairāk nekā četrus" gaisa mērķus. Okupācijas iestāžu pārstāvis arī vēstījis par dronu un raķešu atlūzām, kas esot nokritušas vairākās pilsētas apkaimēs.
Savukārt platformas "Telegram" kanāls "Krimskij veter" ziņojis par trāpījumu Sevastopoles kuģu rūpnīcai, kurā tiek remontēti Krievijas Melnās jūras flotes karakuģi.
ASV domnīcas "Kara izpētes institūts" analītiķi savā jaunākajā ziņojumā par situāciju frontē raksta, ka Krievijas karaspēks turpina lēnām, bet pārliecinoši virzīties uz priekšu Doneckas apgabala pilsētas Pokrovskas virzienā. Kā norāda domnīcas eksperti, Krievijas karaspēks ir spējīgs virzīties uz priekšu atsevišķos frontes sektoros, jo Ukrainas armija joprojām saskaras ar dzīvā spēka trūkumu un jaunu brigāžu nokomplektēšanas un materiāli tehniskās nodrošināšanas problēmām.
Domnīcas eksperti prognozē, ka Krievijas uzbrukuma centieni, visticamāk, vēl vairāk palēnināsies, Krievijas karaspēkam tuvojoties teritorijām ar lielāku apbūves blīvumu.
Ukrainas militārais eksperts Konstantīns Mašovecs atzīmēja, ka Pokrovskas virzienā izvietotajām Ukrainas aizstāvju vienībām nav tas labākais ekipējums un aizsardzības līdzekļi. Tāpēc viņi saskaras ar grūtībām apturēt Krievijas karaspēka virzību. Rietumvalstu un jo īpaši ASV sniegtās militārās palīdzības kavēšanās traucējusi adekvāti veikt jaunizveidotu un frontē esošo Ukrainas armijas vienību materiāli tehnisko līdzekļu nodrošināšanu, secināja Mašovecs.