Likumprojekts balstīsies uz 184 Francijas pilsoņu grupas darbu; viņu debates par eitanāzijas legalizāciju notiek kopš decembra.
Makrons gan neatklāja, vai, viņaprāt, Francijā būtu jāatļauj eitanāzija vai asistēta pašnāvība, un arī to, vai likumprojektā tiks iekļauts viens vai abi nāves veidi.
Viņš norādīja, ka šādā jautājumā būs ļoti svarīga vienprātība. Līdz šim franču pacienti, kuri vēlējās izbeigt savu dzīvi, devās uz ārzemēm, lielākoties uz Beļģiju.
Eiropā eitanāzija ir legāla arī Nīderlandē, Luksemburgā un Spānijā, bet Portugālē par eitanāzijas legalizāciju notiek skaļas debates.
Latvijas parlaments 2021. gadā pēc garām debatēm noraidīja sabiedrības iniciatīvu "Par labu nāvi", kas aicināja Latvijā legalizēt eitanāziju nedziedināmas slimības un neciešamu sāpju gadījumā.
Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" bija savākti 10 000 parakstu par iniciatīvu Latvijā legalizēt eitanāziju jeb ar nolūku izraisītu otra cilvēka nāvi ar mērķi atvieglot nenovēršamas un neatgriezeniskas viņa sāpes un ciešanas.