Šāda vēlēšanu sistēma apgrūtina mazākām partijām iegūt pārstāvību parlamentā. Taču kandidē arī Liberāldemokrāti, Naidžela Farāža jaunizveidotā Reformu partija, kas kļuvusi populāra, Skotijas Nacionālā partija, kas kļuvusi ļoti nepopulāra pēdējā laikā un Zaļie.
Kā liecina līdzšinējās prognozes, konservatīvajiem Lielbritānijā šodien draud, iespējams, lielākā izgāšanās pēdējo 100 gadu laikā.
"Es nedomāju, ka Lielbritānijā ir virzība pa kreisi, drīzāk gan virzība prom no Konservatīvās partijas. Viņi ir bijuši pie varas 14 gadus – viņi sabojāja Brexit, sabojāja ekonomiku, valdībā ir bijuši daudzi skandāli. Ir izteikta sajūta, ka Lielbritānijā nepieciešamas pārmaiņas un ieguvējs no tā ir leiboristi. Bet arī labējai Reformu partijai sola labus rezultātus.
Lai gan par leiboristiem nav liela entuziasma – viņi viegli uzvarēs vēlēšanās, jo neviens negrib konservatīvos," vērtēja Eiropas Reformu centra direktors Čārlzs Grānts.
Latvijas Televīzija aprunājās arī ar vēlētājiem pie Kensingtonas iecirkņa Londonā, kur parasti ir puse uz pusi konservatīvo un leiboristu atbalstītāji.
"Daļa cilvēku ir mazliet neapmierināti ar dažiem viņu [konservatīvo] lēmumiem pēdējos 14 gados," sacīja Džordžs, vēlētājs Kensingtonas iecirknī Londonā.
"Es neteiktu, ka viņi [konservatīvie] ir ļoti slikti vai labi. Es nevaru iedomāties, ko viņi tiešām būtu labu paveikuši," tikmēr vērtēja turpat sastaptais Metjū.
Savukārt uz jautājumu, vai līdzšinējais Lielbritānijas premjerministrs Riši Sunaks bijis labāks nekā viņa priekšgājēji – Liza Trasa un Boriss Džonsons, pie vēlēšanu iecirkņa sastaptā Perela atbildēja, ka visi esot bijuši vienlīdz slikti.
"Boriss cilvēkiem meloja, Riši cilvēkiem meloja. Un Liza Trasa vispār ilgi neizvilka," viņa teica.
Sabiedriskās domas aptaujas Konservatīvajiem prognozē lielāko zaudējumu pēdējos 100 gados un pārliecinošu leiboristu uzvaru – viņiem pat īpaši nav jācīnās, galvenais – neizgāzties, teic eksperti.
Saskaņā ar sabiedriskās domas pētījumu firmas "Survation" publicēto aptauju, ceturtdien Lielbritānijā parlamenta apakšpalātas vēlēšanās sagaidāms, ka leiboristi pārspēs savu 1997. gada vēlēšanu sniegumu.
Aptaujas dati liecina, ka leiboristi iegūtu 484 no 650 britu parlamenta apakšpalātas deputātu vietām. Pirms 27 gadiem leiboristi vēlēšanās ieguva 418 deputātu vietas parlamenta apakšapalātas vēlēšanās.
Tikmēr divu partiju vidū notiek cīņa par to, kurai būs otrs labākais rezultāts šajās vēlēšanās, bet, firmas vērtējumā, šīs vietas ieguvēja ļoti stipri iepaliks no vēlēšanu uzvarētājas. Pēc "Survation" datiem, konservatīvie varētu iegūt tikai 64 vietas, kamēr liberālie demokrāti – 61 vietu.
Vērtējot iespējamo kopējo nodoto balsu skaitu, leiboristi varētu cerēt uz 42 procentu vēlētāju atbalstu, bet konservatīvie uz 23.
Tā kā Lielbritānijā ir mažoritārā vēlēšanu sistēma, tad visas izredzes gūt panākumus vēlēšanās būs tieši leiboristiem. Daudzas pēdējā laika aptaujas uzrāda, ka leiboristi gūs spēcīgu uzvaru vēlēšanās, kamēr konservatīvajiem varētu būt sliktākais rezultāts ja ne desmitgadēs, tad visā partijas teju divu gadsimtu ilgajā vēsturē.