«Bloomberg»: Ķīna un Krievija izstrādā «Shahed» līdzīgu trieciendronu

Ķīnas un Krievijas kompānijas izstrādā trieciendronu, kas ir līdzīgs Irānā ražotajiem "Shahed", ar kuriem Krievija aktīvi uzbrūk Ukrainai, ziņoja aģentūra "Bloomberg", atsaucoties uz informētiem Eiropas ierēdņiem.

Ierēdņi neidentificēja izstrādes stadijā esošo dronu, bet Ķīnas aizsardzības resora vietnes un vairāki mediji ziņoja, ka Ķīna izstrādā kamikadzes trieciendronu "Sunflower 200", kas ārēji ir līdzīgs Irānas dronam "Shahed 136".

"Bloomberg" ziņoja, ka kompānijas 2023. gadā rīkojušas sarunas par sadarbību Irānas drona "Shahed" kopēšanai un kopijas būvēšanai Ķīnā, bet šogad jau sākušas  testēt drona versiju pirms tās nosūtīšanas uz Krieviju. 

Ierēdņi, kas par to informēja, lūdza nenosaukt viņu vārdus, lai neizpaustu privātu informāciju. Saskaņā ar viņu teikto – Ķīnas bezpilota lidaparāti vēl nav izmantoti Ukrainā.

Dažas Eiropas valstis uzskata, ka dronu piegādāšana Krievijai uzbrukumu veikšanai pārkāps letālās palīdzības robežu. Rietumvalstis ir vairākkārt brīdinājušas Ķīnu nepārkāpt šo robežu.

Ķīna vēl apsver, vai sūtīt uz Krieviju gatavus dronus vai to detaļas, no kurām tos varētu uzbūvēt Krievijā. 

"Rietumus uztrauc tas, ka Ķīna varētu uzbūvēt "Shahed" līdzīgu dronu daudz ātrāk nekā Irāna vai Krievija," norādīja "Bloomberg".

KONTEKSTS:

Krievijas nepamatotais un Kijivas neizprovocētais plaša mēroga iebrukums Ukrainā sākās 2022. gada 24. februārī. Kremļa propaganda bravūrīgi solīja ieņemt Kijivu trīs dienās, taču ukraiņu pašaizliedzīga un spēcīga pretestība neļāva Kremlim realizēt savus plānus.

Pēc neveiksmēm Kremlis izveda armiju no Kijivas apgabala, bet turpināja ofensīvu citos reģionos. 2022. gada rudenī ukraiņu armijai izdevās veiksmīgajās operācijās atbrīvot Harkivas apgabalu un daļu Hersonas apgabala, vairojot cerības uz iespēju sakaut pretinieku.

Taču 2023. gada vasarā sāktais Ukrainas pretuzbrukums nebija tik veiksmīgs, ko Ukrainas armija skaidro gan ar nepietiekamu ieroču nodrošinājumu no Rietumu sabiedrotajiem, gan ar Krievijas armijas izveidoto pamatīgo aizsardzības līniju un plašajiem mīnu laukiem. Tagad izskan atziņas, ka frontē sācies pozīciju karš ar nogurdinošajām kaujām un jāgatavojas ilgstošam atbalstam Ukrainai.

Tikmēr Krievija regulāri uzbrūk Ukrainas civilajiem objektiem un mērķtiecīgi cenšas iznīcināt Ukrainas enerģētikas infrastruktūru.

2024. gada maijā Krievija sākusi ofensīvu Harkivas apgabalā, mēģinot pārraut Ukrainas aizsardzības līnijas, bet ukraiņi cenšas noturēt pozīcijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti