"Mēs viņus gaidījām. Mēs tam gatavojāmies, jo mums ir jānodod viņiem šī pieredze. Mēs redzam viņos lielu potenciālu, jo šajās dienās, divās nedēļās mēs redzam viņu vēlmes, to, kā viņi cenšas izpildīt uzdevumus un kā viņi mācās. Tas ir tā vērts, jo viņiem ir motivācija, iekšēja vēlme, un viņi ir brīvprātīgie tāpat kā mēs," pauda bataljona ""Arejs" komandiera vietnieks "Hersona".
Ieslodzītos okupācijas karaspēkam jau iepriekš masveidīgi vervēja Krievijā, un bieži tos izmantoja kā "lielgabalu gaļu".
Daži par ļoti smagiem noziegumiem notiesātie pēc atgriešanās mājās nemainīja uzvedību, tāpēc Ukrainā izvēlējās piesardzīgāku pieeju.
Maijā apstiprinātais likums paredz, ka nosacītu atbrīvošanu pēc došanās uz armiju var iegūt tikai daļa cietumnieku, piemēram, par narkotiku kontrabandu un dažiem vardarbīgiem noziegumiem notiesātie.
Tieslietu ministra vietniece Olena Visocka informēja, ka šādas tiesības ir apmēram 27 tūkstošiem personu, jau saņemti vairāk nekā 5 tūkstoši iesniegumu, un trīs tūkstoši bijušo ieslodzīto sākuši militāro apmācību. Šādā veidā iespējams papildināt armijas rindas, jo brīvprātīgo straume apsīkusi un mobilizācijas īstenošanā ir problēmas.
Neatkarīgi eksperti uzskata, ka līdz gada beigām Ukrainas bruņotajiem spēkiem vajag vismaz 200 tūkstošus jaunu karavīru.