ASV izmeklēšanā konstatēts, ka ar Maduro saistīti cilvēki 2022. gada beigās un 2023. gada sākumā esot izmantojuši Karību jūras reģionā bāzētu čaulas kompāniju, lai slēptu savu saistību ar lidmašīnas nelikumīgu iegādi no Floridā bāzētas kompānijas. Pēc tam lidmašīna 2023. gada aprīlī tika nelegāli eksportēta no ASV uz Venecuēlu caur Karību jūras valstīm.
Saskaņā ar ASV Tieslietu departamenta informāciju lidmašīna "Falcon 900EX" tika konfiscēta Dominikānas Republikā un pārvesta uz ASV Floridas štatu.
Lēmums neizbrīna, jo Vašingtona kopš 2005. gada noteikusi sankcijas Venecuēlas fiziskajām un juridiskajām personām, kas iesaistītas noziedzīgās, antidemokrātiskās un korumpētās darbībās.
Nav skaidrs, kā un kad lidmašīna nokļuva Dominikānas Republikā. ASV amatpersonas norādīja, ka tā bija nelikumīgi nopirkta par 13 miljoniem dolāru un kontrabandas ceļā izvesta no valsts, lai to varētu izmantotu Venecuēlas līderis un viņa līdzskrējēji.
Venecuēla jau nosodījusi lidmašīnas konfiskāciju, sakot, ka tas ir pirātisma akts un valsts paturot tiesības veikt jebkādas juridiskas darbības, lai labotu šo tautai nodarīto kaitējumu.
Situācija saasinājās pēc prezidenta vēlēšanām jūlijā, kurā saskaņā ar oficiāliem rezultātiem uzvarēja Maduro, bet kuras Rietumi un Latīņamerikas valstis uzskata par negodīgām.
Režīma oponenti par uzvarētāju uzskata Gonsalesu, un viņa aizturēšanas rīkojums, visticamāk, ir mēģinājums novērst protestu kustību.
Pašreizējais prezidents nav slēpis nepatiku pret opozīciju un norādījis, ka opozīcijas līderei Marijai Korinai Mačado un Gonsalesam būtu jāatrodas aiz restēm. Terorisma lietu tiesnesim nosūtīta vēstule, kurā pieprasīts aizturēšanas orderis par apsūdzībām, kas saistītas ar opozīcijas paziņojumiem, ka esošais valsts galva Nikolass Maduro nozadzis šīs vēlēšanas.
Pēc vēstules saņemšanas tiesnesis izdevis orderi par vairākām apsūdzībām, tostarp amata uzurpāciju, kūdīšanu uz dumpi, sazvērestību un sabotāžu.