Tā ir pirmā reize pašreizējā karā, kad Izraēla ir paziņojusi par savu karavīru operāciju Sīrijas teritorijā.
Izraēlas armija svētdien paziņoja, ka pēdējo mēnešu laikā ir veikta speciāla operācija, lai gan tās norises laiks netika precizēts.
Sīrija oficiāli nav komentējusi Izraēlas paziņojumu, bet valdību atbalstošā radiostacija "Sham FM" svētdien vēstīja, ka Izraēla vasarā veikusi vīrieša "nolaupīšanas operāciju" valsts dienvidos.
Pēdējā gada laikā Izraēla ir veikusi vairākus gaisa triecienus Sīrijā, vēršoties pret Libānas šiītu grupējumu "Hizbullāh" un tās atbalstītājas Irānas amatpersonām, taču iepriekš publiski nebija paziņots par sauszemes operāciju.
Pēdējo sešu nedēļu laikā Izraēla ir aktivizējusi bombardēšanas kampaņu Libānā, kā arī sauszemes operāciju, solot sagraut "Hizbullāh". Sestdien Izraēlas armijas pārstāvis sacīja, ka jūras spēki veica reidu Libānas ziemeļu pilsētā, sagūstot vīrieti, ko viņi sauca par "Hizbullāh" augsta ranga darbinieku.
Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu svētdien apmeklēja Libānas robežu, sakot, ka viņa uzmanības centrā ir mēģinājumi atturēt "Hizbullāh" no pārbruņošanās, izmantojot Irānas ieroču "skābekļa glābšanas līniju", kas uz Libānu tika nosūtīta caur Sīriju. Izraēla apgalvo, ka tās kampaņas Libānā mērķis ir atstumt "Hizbullāh" no robežas un izbeigt vairāk nekā gadu ilgušās grupējuma apšaudes Izraēlas ziemeļos.
KONTEKSTS:
Irānai un Izraēlai nav kopējas robežas, taču abas valstis jau gadu desmitiem spēkojušās par ietekmi Tuvo Austrumu reģionā. 1979. gadā Irānā pie varas nāca islāma fundamentālistu režīms, kas sarāva jebkādas saites ar Izraēlu. Irāna uzskata, ka Izraēlas valsts nedrīkst eksistēt; Teherānas režīms draudējis noslaucīt Izraēlu no pasaules kartes.
Irāna tiek uzskatīta par bīstamāko Izraēlas ienaidnieci reģionā, taču Izraēlas rīcībā ir kodolieroči un pasaules spēcīgākās lielvaras ASV atbalsts.
Irānas režīms finansē tādas teroristu organizācijas kā "Hamās" un "Hizbullāh", kas cīnās pret Izraēlu. Konflikts saasinājās pagājušā gada 7. oktobrī, kad "Hamās" teroristi sarīkoja uzbrukumu Izraēlai. Kopš tā laika augušas bažas, ka "Hamās" un Izraēlas karš varētu pāraugt plašākā reģionālā konfliktā ar Irānas līdzdalību.