"WSJ" norāda, ka iespējamā uzbrukumā varētu iesaistīties arī Irānas armija.
"Mūsu armija zaudēja cilvēkus, tādēļ armijai ir jāatbild," apgalvojusi kāda Irānas amatpersona, piebilstot, ka uzbrukums, kas varētu būt vērsts pret militāriem mērķiem Izraēlā, būs agresīvāks nekā iepriekšējie uzbrukumi.
Irānas amatpersona sarunā ar "WSJ" arī teikusi, ka Irānas atbildes trieciens gaidāms pēc ASV prezidenta vēlēšanām, taču pirms janvāra sākumā paredzētās inaugurācijas.
Svētdien televīzijas kanāls "Al Arabiya", atsaucoties uz avotiem, ziņoja, ka Irānas spēki gatavojas dot triecienu Izraēlai, reaģējot uz tās atbildes triecienu pagājušajā mēnesī.
Irānas augstākais līderis ajatolla Ali Hamenei sestdien kārtējo reizi draudēja Izraēlai un ASV ar "graujošu atbildi" uz uzbrukumiem Irānai un tās sabiedrotajiem.
Oktobrī Izraēla veica raķešu triecienus ap 20 armijas bāzēm un raķešu ražošanas un izvietošanas vietām Irānā. Tā bija atbilde uz Irānas 1. oktobra uzbrukumu Izraēlai, kad Irāna izšāva uz Izraēlu aptuveni 200 ballistiskās raķetes, reaģējot uz kāda Irānas ģenerāļa un Libānas šiītu bruņotā grupējuma "Hizbollāh" vadoņa Hasana Nasrallas likvidēšanu Izraēlas triecienā.
Izraēlas triecienu mērķis bija likvidēt Irānas pretgaisa aizsardzību un ilgtermiņā arī tās spējas ražot ballistiskās raķetes.
KONTEKSTS:
Irānai un Izraēlai nav kopējas robežas, taču abas valstis jau gadu desmitiem spēkojušās par ietekmi Tuvo Austrumu reģionā. 1979. gadā Irānā pie varas nāca islāma fundamentālistu režīms, kas sarāva jebkādas saites ar Izraēlu. Irāna uzskata, ka Izraēlas valsts nedrīkst eksistēt; Teherānas režīms draudējis noslaucīt Izraēlu no pasaules kartes.
Irāna tiek uzskatīta par bīstamāko Izraēlas ienaidnieci reģionā, taču Izraēlas rīcībā ir kodolieroči un pasaules spēcīgākās lielvaras ASV atbalsts.
Irānas režīms finansē tādas teroristu organizācijas kā "Hamās" un "Hizbullāh", kas cīnās pret Izraēlu. Konflikts saasinājās pagājušā gada 7. oktobrī, kad "Hamās" teroristi sarīkoja uzbrukumu Izraēlai. Kopš tā laika augušas bažas, ka "Hamās" un Izraēlas karš varētu pāraugt plašākā reģionālā konfliktā ar Irānas līdzdalību.