Panorāma

Vairumam apdrošinātāju atlīdzību būs limiti

Panorāma

Panorāma

Eiroparlamentārieši prasa ierobežot Ungārijas dalību Šengenā

Eiropas Parlamentā vāc parakstus aicinājumam apturēt Ungārijas dalību Šengenas zonā

70 Eiropas Parlamenta (EP) deputāti parakstījuši vēstuli ar aicinājumu apturēt Ungārijas dalību Šengenas zonā sakarā ar vīzu noteikumu atvieglošanu Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem, vēsta tīmekļa izdevums "Politico".

Parakstus sākuši vākt divi EP deputāti – čehiete Danuše Nerudova un lietuvietis Petras Auštrevičus. Viņi aicina Eiropas Komisiju (EK) izmeklēt Ungārijas lēmumu, jo tas var potenciāli apdraudēt Šengenas zonu kā drošu vietu tās pilsoņiem. Deputāti arī visai asi uzstāj – ja Ungārijas valdība atsakās mainīt savu politiku, tad

būtu jādomā par Ungārijas izslēgšanu no Šengenas zonas, ieviešot robežkontroli uz Ungārijas robežas. Tad arī citas valstis varētu neatzīt krieviem un baltkrieviem izsniegtās Ungārijas vīzas. 

Līdz svētdienas vakaram zem vēstules bija 70 paraksti. To parakstījuši arī Latvijas eiroparlamentārieši, Īrijas premjers un arī bijušais Beļģijas valdības vadītājs.

 EK jau ir reaģējusi – 1. augustā iekšlietu komisāre Ilva Johansone nosūtīja Budapeštai vēstuli, prasot paskaidrojumus par Ungārijas lēmumu attiecināt "nacionālās kartes" shēmu uz Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem, kas ļauj viņiem iebraukt kopā ar ģimenēm un strādāt Ungārijā bez drošības pārbaudēm.

Viņa arī norādīja, ka Eiropas Komisija pirms 2 gadiem izdeva īpašas vadlīnijas vīzu pieteikumu apstrādei no Krievijas pilsoņiem, kā arī par Krievijas pilsoņu kontroles veikšanu uz ES ārējās robežas.

Ungārijai ir dots laiks līdz 19. augustam sniegt EK paskaidrojumus. EK vēstule tikai norāda uz bažām, bet  deputātu vēstule jau asāk vēršas pret Ungāriju.

"Mēs aicinām Eiropas Komisiju (EK) steidzami rīkoties, lai izmeklētu Ungārijas lēmumu, jo tas var radīt nepilnības un potenciāli apdraudēt Šengenas zonas vispārējo funkcionēšanu un tās kā pilsoņu drošas telpas lomu," teikts vēstulē, kuras iniciatori ir Čehijas deputāte Danuše Nerudova un Lietuvas deputāts Petrs Auštrevičs.

"Ja Ungārijas valdība atsakās mainīt savu politiku, Eiropas Komisijai un visiem Eiropas Savienības pārstāvjiem vajadzētu apšaubīt Ungārijas klātbūtni Šengenas zonā, ieviešot jaunus pasākumus Eiropas pilsoņu aizsardzībai, cita starpā, ja nepieciešams, jaunas pārbaudes uz Ungārijas robežām," teikts vēstulē.

Tajā arī teikts, ka citas ES valstis var neatzīt Ungārijas vīzas un ieviest kontroli uz valsts robežām.

Jau ziņots, ka Ungārijā jūlija sākumā ieviesta ārvalstu darbinieku karšu sistēma, kas ļauj vienkāršotā veidā pieņemt darbā pilsoņus no astoņām valstīm, kas nav Eiropas Savienības dalībvalstis – Bosnijas un Hercegovinas, Ziemeļmaķedonijas, Moldovas, Melnkalnes, Serbijas, Ukrainas, Krievijas un Baltkrievijas.

Šis tā dēvētais viesstrādnieku mehānisms pieļauj neierobežotu imigrāciju Ungārijā, jo nav noteikts ierobežojums ieceļojošo Krievijas un Baltkrievijas pilsoņu skaitam.

Domājams, ka šis mehānisms tiks izmantots,  lai Ungārijā varētu ierasties darbinieki, kas piedalīsies Pakšas atomelektrostacijas (AES)  būvniecībā. AES būvēs Krievijas valsts kodolenerģētikas kompānija "Rosatom".

Eiropas Savienības (ES) amatpersonas un aicinājušas Briseli novērst apdraudējumu Šengenas zonai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti