Vairāk nekā 200 vakcīnas vīrietis saņēmis 29 mēnešu laikā. Erlangenes–Nirnbergas Universitātes pētnieki gan norādīja, ka viņš nav cietis no kādām kaitīgām blaknēm.
"Mēs uzzinājām par viņa gadījumu no avīžu rakstiem," sacīja Dr. Kilians Šobers no universitātes mikrobioloģijas nodaļas. "Pēc tam mēs ar viņu sazinājāmies un uzaicinājām veikt dažādus testus Erlangenē. Viņš bija ļoti ieinteresēts."
Vīrietis pētniekiem sniedzis svaigus asins un siekalu paraugus. Pētnieki pārbaudīja arī dažus viņa sasaldētus asins paraugus, kas bija uzglabāti pēdējos gados. Un viņu mērķis bija uzzināt, kā imūnsistēma reaģē uz šādu vakcīnu apmēru.
Laikā, kad pētījums veikts, 62 gadus vecais vīrietis saņēmis vēl vienu vakcīnu.
Covid-19 vakcīnas nevar izraisīt infekciju, bet var iemācīt organismam cīnīties ar slimību.
Ribonukleīnskābes (mRNS) vakcīnas darbojas, parādot organisma šūnām daļu vīrusa ģenētiskā koda. Savukārt imūnsistēmai pēc tam vajadzētu atpazīt un zināt, kā cīnīties ar Covid-19, ja tā ar šo vīrusu saskaras.
Taču Erlangenes–Nirnbergas Universitātes pētnieks Šobers bija bažīgs par to, ka šāda un krietni pārspīlēta imūnsistēmas stimulēšana ar atkārtotām devām varētu konkrētās šūnas nogurdināt. Pētnieki apstiprinājumu šai tēzei tā arī neatrada.
Tāpat netika atklātas nekādas pazīmes, ka vīrietis jebkad būtu inficējies ar Covid-19.
"Mēs neatbalstām pārmērīgu vakcināciju kā stratēģiju adaptīvās imunitātes uzlabošanai," tomēr uzsvēra pētnieki.
"Pašreizējie pētījumi liecina, ka trīs devu vakcinācija kopā ar regulāru papildvakcināciju neaizsargātām grupām joprojām ir ieteicamākā pieeja," viņi norāda universitātes tīmekļa vietnē. "Nekas neliecina par to, ka būtu nepieciešams vairāk vakcīnu."