Informāciju par triecienu veikšanu apstiprināja Ukrainas Bruņoto spēku Stratēģiskās komunikācijas departaments.
ASV domnīcas "Kara izpētes institūts" analītiķi nosaukuši Ukrainas bruņoto spēku triecienus tiltiem okupētajās teritorijās par "Ukrainas bloķēšanas kampaņas daļu" ar mērķi tālāk īstenot izšķirošas pretuzbrukuma operācijas.
Institūta ziņojumā norādīts, ka Ukrainas karaspēks veicis triecienus pa diviem galvenajiem autotransporta tiltiem, kas ir kritiski svarīgi Krievijas armijas loģistikai.
Līdz ar to Krievijas armija būs spiesta izmantot garākus piegādes maršrutus karaspēka apgādei frontē.
Krievija savukārt apgalvo, ka Ukrainas spēki abos triecienos izmantojuši spārnotās raķetes "Storm Shadow". "Kara izpētes institūts" gan norāda, ka vēl nav saņēmis apstiprinājumu, ka Krievijas spēki būtu pārtvēruši spārnotās raķetes.
Tikmēr ziņas par jauniem dronu uzbrukumiem Kijivai vai citām Ukrainas valdības kontrolētajām pilsētām nav pienākušas.
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis savā ikvakara uzrunā paziņojis, ka pagājušajā nedēļā Krievija uzbrukumos pret Ukrainu izmantoja 65 dažāda tipa raķetes, kā arī 178 trieciendronus, no kuriem 87 bija Irānas ražotie droni "Shahed". Zelenskis atzīmēja, ka tieši Ukrainas debesīs Ukraina un partneri var pierādīt, ka terors negūs uzvaru.
"Ļoti svarīga ir katra partnera atbildīgā pozīcija attiecībā uz pretgaisa aizsardzības sistēmu un raķešu piegādēm," viņš uzsvēra. "Ukrainai ir nepieciešama pilnīga aizsardzība pret teroru, lai vēlāk nebūtu jādomā, kā no tā pasargāt citas tautas. Ukraina var uzvarēt šajā cīņā, un mūsu gaisa vairogs pēc tam garantēs visas Eiropas drošību," sacīja Zelenskis.
KONTEKSTS:
2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.
Plaša ofensīva izgāzās, Ukraina nepadevās, un, saņemot ārvalstu militāro palīdzību, ukraiņu armijai izdevās apturēt iebrucējus un rudenī arī atbrīvot Harkivas apgabalu, atgūt Hersonu, un vasaras sākumā sācies Ukrainas pretuzbrukums.
Pretuzbrukuma gaitu apgrūtina efektīvu uzbrukuma ieroču trūkums, mīnu lauki un nocietinātās Krievijas okupācijas spēku pozīcijas, tomēr Ukrainas armija pamazām virzās uz priekšu.