Ungārijas premjers Orbāns turpina «miera misiju» ar vizīti Ķīnā

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns pirmdien Pekinā tikās ar Ķīnas prezidentu Sji Dzjiņpinu, ziņo valsts mediji. Ungārijas līderis šo iepriekš neizziņoto vizīti nodēvēja par "Miera misiju 3.0".

Jau ziņots, ka iepriekš Orbāns apmeklējis Kijivu un arī Maskavu, tāpēc viņš šīm vizītēm devis apzīmējumu "Miera misija 3.0".

Īsā paziņojumā Ķīnas Ārlietu ministrija norādīja, ka Ungārijas līderis tiksies ar Sji, lai "padziļināti apspriestos par abpusēji interesējošiem jautājumiem".

Šī gada maijā Sji apmeklēja Ungāriju, lai noslēgtu savu vizīti Eiropā, kuras laikā viņš apmeklēja arī Franciju un Serbiju.

Pēc tikšanās ar Orbānu Sji sacīja, ka Pekina piešķir "lielu nozīmi" tās attiecībām ar Eiropas Savienību (ES). 

Neraugoties uz savu nelielo izmēru, Centrāleiropas valsts ar 9,6 miljoniem iedzīvotāju pēdējos gados ir piesaistījusi lielu Ķīnas projektu plūsmu, kas galvenokārt saistīti ar akumulatoru un elektrisko transportlīdzekļu ražošanu.

Tikmēr Ķīnas un Krievijas stratēģiskā partnerība kopš iebrukuma Ukrainā ir kļuvusi ciešāka. Pekina sevi šajā karā pasniedz kā neitrālu un apgalvo, ka nesūta letālu palīdzību nevienai no karā iesaistītajām pusēm atšķirībā no ASV un citām rietumvalstīm.

Taču vienlaikus Ķīna ir krietni palīdzējusi Krievijas ekonomikai izkļūt no grūtībām. 

Ungārijas premjeru Pekinas lidostā sagaidīja Ķīnas Ārlietu ministrijas preses pārstāve Hua Čunjina, liecina mikroblogošanas vietnē "X" publicētie kadri.

Ungārijas valdība lepojas, ka Ķīna īsteno projektus Ungārijā aptuveni 15 miljardu eiro vērtībā.

Kopš atgriešanās pie varas 2010. gadā Orbāns ir aizstāvējis "Austrumu atvēršanas" ārpolitiku, cenšoties veidot ciešākas ekonomiskās saites ar Ķīnu, Krieviju un citām Āzijas valstīm.

Orbāns, kas ir Kremlim draudzīgākais Eiropas Savienības (ES) līderis, piektdien jau tikās ar Krievijas līderi Vladimiru Putinu, lai pārrunātu situāciju Ukrainā. Šo braucienu kritizēja gan Kijivas, gan ES un NATO amatpersonas, norādot, ka šāda rīcība ir pretrunā ar to nostāju Krievijas uzsāktajā karā ar Ukrainu.

Jūlija sākumā Ungārija pārņēma Eiropas Savienības (ES) Padomes rotējošo prezidentūru. Turklāt Orbāns, kurš ir tuvs gan Sji, gan Kremlim, atšķirībā no citiem ES līderiem ir atteicies sūtīt ieročus uz Kijivu.

Pagājušā gada oktobrī Ungārijas premjerministrs bija arī vienīgais ES līderis, kas piedalījās Sji pamatiniciatīvas "Josla un ceļš" samitā Pekinā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti